Wejherowo w czołówce

Zanim drużyna z wejherowskiej „samochodówki” wywalczyła złoty medal na wojewódzkich zawodach w Garczynie, najpierw na stadionie MOKSiR w Redzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych.  Zawody były eliminacją do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady oraz Licealiady, który odbył się 20 października w Garczynie (piszemy o tym poniżej). W rywalizacji wzięło udział ponad 400 zawodników i zawodniczek. Wśród szkół podstawowych wygrały dziewczęta z SP nr 1 w Rumi oraz chłopcy z tej samej placówki.W kategorii gimnazjów triumfowali uczniowie Gimnazjum nr 1 w Redzie (zarówno dziewczęta jak i chłopcy).
W zawodach szkół ponadgimnazjalnych wygrali uczniowie dwóch placówek w Wejherowie: dziewczęta z ZSP nr 2 w Wejherowie oraz chłopcy z ZSP nr 4 (samochodówka). Pierwsza drużyna wystąpiła w składzie: Dorota Grablowska, Karolina Dreylak, Angelika Bużan, Kinga Bużan, Kinga Damps, Martyna Lidzbarska, Julia Bieszk, Anna Sirocka, Klaudia Kwiatkowska, Angelika Lińska, Natalia Behmke, Katarzyna Hinc, Martyna Semmerling (piekun drużyny – Barbara Bączek-Motała i Mirosław Haydel).
Zawodnicy z Zespołu Szkół nr 4 to: Konrad Grzenkowitz, Mateusz Boyke, Wojciech Gruba, Marcin Nadolski, Sebastian Kowalski, Karol Kass, Maciej Żurowski, Mariusz Grzywacz, Patryk Wejer, Damian Gruba, Dariusz Krzysztofik, Przemysław Krefta (opiekun – Maria Maj-Roksz i Sławomir Szmuda).
Podczas wojewódzkiego finału w Garczynie, w którym wystartowało 109 sztafet dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego, nasz powiat wywalczył dwa złote medale.
Złoto zdobyła sztafeta chłopców z ZSP nr 4 w Wejherowie i sztafeta dziewcząt z Gimnazjum nr 1 w Redzie. Jeden srebrny medal wywalczyła sztafeta chłopców z Gimnazjum nr 1 w Redzie, a jeden brązowy zdobyła sztafeta dziewcząt z ZSP nr 2 w Wejherowie.

Komentarzy (0)
Dodaj komentarz