Piękne i zielone miasto

Rozstrzygnięto 18. konkurs na najładniejszy ogród i balkon oraz działkę ogrodniczą, a laureaci odebrali nagrody podczas spotkania w wejherowskim ratuszu. O nagrody rywalizowało 25 obiektów, a wszystkie zielone, zadbane, ukwiecone i przepiękne.

 

Na naszych zdjęciach uczestnicy konkursu w sali ratusza oraz laureatki, odbierające nagrody z rąk prezydenta K. Hildebrandta i sekretarza B.Suwary.

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt w oparciu o protokół komisji konkursowej pod przewodnictwem Teresy Patsidis, podsumował rywalizację i pogratulował zwycięzcom konkursu. Razem z sekretarzem miasta Bogusławem Suwarą prezydent wręczył laureatom  nagrody.

Rywalizowało 25 obiektów
Do konkursu na najładniej ukwiecony i zazieleniony balkon, okno lub ogród w Wejherowie zgłoszono 25 obiektów.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i rośliny, natomiast laureaci – nagrody finansowe i rzeczowe w postaci sadzonek.

Aktywni mieszkańcy
– Tak liczna grupa osób obecnych na tej sali i zaangażowana w konkurs świadczy, że aktywność mieszkańców w naszym mieście jest coraz większa. To cieszy, bo marzy mi się piękne i zielone Wejherowo. Myślę, że jesteśmy to w stanie wspólnie osiągnąć, bo w Wejherowie jest wiele pięknych ogrodów i balkonów – powiedział prezydent Wejherowa.  

Kompozycja i kolorystyka
Przewodnicząca komisji konkursowej Teresa Patsidis wyjaśniła, że komisja brała pod uwagę pomysłowość kompozycji, ogólny wyraz estetyczny, a także widoczność ogrodu dla innych mieszkańców z zewnątrz. Oceniano różnorodność, estetykę i kolorystykę roślin.
W kategorii ogrodów działkowych brano pod uwagę nasadzenia roślin ozdobnych, ogródki warzywno-owocowe, ich utrzymanie, elementy małej architektury a także ogólny wyraz estetyczny.

Domek w górach
– Śmiejemy się z rodziną, że mamy „domek w górach”, bo w naszym 870-metrowym ogrodzie jest dużo kamieni, a że teren jest na wzniesieniu, powstały dwie skarpy i altana – mówiła jedna z laureatek Katarzyna Ortmann, która wspólnie z mężem zajęła pierwsze miejsce w kat. ogrody.
– Uprawiamy warzywa i mamy mnóstwo kwiatów. Lubię pracę w ogrodzie, która odpręża i przynosi wiele satysfakcji – dodała K. Ortmann. – Chcemy wybudować oczkowo wodne i ta wygrana w konkursie z pewnością nam w tym pomoże.

Zielony azyl
– Kocham kwiaty i właśnie one królują na moim balkonie, chociaż mam także warzywa – ogórki, pomidorki koktajlowe i zieleninę – powiedziała Elżbieta Bocian, laureatka pierwszego miejsca w kategorii balkony i okna. – Dzięki temu mamy swój mały, zielony azyl, w którym z mężem odpoczywamy i spędzamy każdą chwilę.

Laureaci konkursu
W kategorii balkony, okna w domach jedno- i wielorodzinnych pierwsze miejsce zajęła Elżbieta Bocian z ul. Necla, drugie – Wspólnota Mieszkaniowa Św. Jacka, a wyróżnienie odebrała Aniela Bartnicka.
W kategorii ogrody pierwsze miejsce przyznano Katarzynie i Krzysztofowi Ortmann z ul. Wejherowskiej, drugie miejsce – Grażynie Cioban z ul. Judyckiego, a trzecie – Ewie Rogulskiej-Naczk z ul. Sikorskiego.
Wyróżniono Lucynę Block z ul. Okrężnej, Stanisława Piastowskiego z os. Kaszubskiego i Mirosława Okroya z ul. Borowiackiej.
W kategorii ogrody pierwsze miejsce zajęli: Teresa i Janusz Ginter (Ogrody Działkowe przy ul. Nadrzecznej), drugie – Edwin Ziętkowski (Ogrody Działkowe przy ul. Sucharskiego), trzecie – Elżbieta i Herbert Okoń (Ogrody Działkowe przy ul. Sucharskiego).
Wyróżniono działkę Elżbiety Pawelczyk (Ogrody Działkowe przy ul. Patoka).

Komentarzy (0)
Dodaj komentarz