Ratuj moje życie

W siedzibie Gminnej Instytucji Kultury w Strzebielinie (gm. Łęczyce) odbył się V Międzypowiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy „Ratuj Moje Życie” dla uczniów szkół gimnazjalnych. W klasyfikacji zespołowej zwyciężyło Gimnazjum nr 1 w Lini.
W konkursie teoretycznym i praktycznym brało udział 13 pięcioosobowych zespołów. Poza wykazaniem się wiedzą, drużyny musiały zachować „zimną krew” i udzielać pomocy m.in. podczas pożaru w piwnicy, bójki kibiców, w hangarze ekipy budowlanej.
Zespoły ratowały małe dziecko, które zakrztusiło się jedzeniem, nauczyciela, które zemdlał w trakcie lekcji, konserwatora, na którego przewrócił się regał i swoich rówieśników, którzy spowodowali wypadek wracając z dyskoteki. Młodzi ratownicy doskonale poradzili sobie zarówno w praktyce jak i teorii.
W związku z tym, że był to jubileuszowy piąty konkurs organizatorzy przyznali pięć nagród. Oprócz dyplomów i podziękowań otrzymali profesjonalne torby, plecaki medyczne i aparaty do mierzenia ciśnienia. Sprzęt ten będzie można wykorzystać w codziennych działaniach na terenie szkół. Wszyscy uczniowie i  instruktorzy otrzymali podręczne apteczki pierwszej pomocy.  
Część oficjalną konkursu zakończył  pokaz akcji ratowniczej oraz praktyczna nauka badania urazowego przygotowana przez wykwalifikowany zespół ratowników medycznych.

Klasyfikacja zespołowa
I miejsce – Gimnazjum nr 1 w Lini (207 pkt.)
II miejsce – Gimnazjum w Bolszewie
oraz Gimnazjum w Łebie (183 pkt.)
III miejsce – Gimnazjum nr 1 w Rumi (182 pkt.)
IV miejsce – Gimnazjum w Łęczycach (181 pkt.)
V miejsce –  Gimnazjum nr 1 w Lęborku (176 pkt).

Komentarzy (0)
Dodaj komentarz