Na dwa saksofony

Płyta DUETSAX – znane kompozycje w interpretacji na dwa saksofony ukazała się na początku wakacji i spotkała się z dużym zainteresowaniem słuchaczy. Ucieszyło to dwóch wejherowskich muzyków: Andrzeja Kotłowskiego i Mirosława Marszałkowskiego, którzy nagrali na tym krążku popularne utwory, zagrane na saksofonach sopranowych, altowych i tenorowych.

 

O ich pomyśle na płytę lekką, łatwą i przyjemną pisaliśmy w „Pulsie Wejherowa” w lipcu tego roku. Przypomnijmy więc, że duet saksofonowy stworzyli: Andrzej Kotłowski, który mieszka w Strzebielinie, ale urodził się i wychowywał w Wejherowie oraz mieszkający do niedawna w Wejherowie, a obecnie w Gniewinie Mirosław Marszałkowski.
Obaj byli uczniami wejherowskiej Szkoły Muzycznej, grali w zespołach młodzieżowych, muzykowali wspólnie w szkole oraz w wojsku, jako członkowie Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej w Gdyni. Z tym renomowanym zespołem koncertowali w Polsce i za granicą, zwiedzili trochę świata.

Płytę wydała Agencja Koncertowa Sun Music, a okładkę zaprojektował i zdjęcia wykonał wejherowski fotograf, Artur Wyszecki.

Po wojsku każdy z nich zajął się pracą zawodową, rodziną i …zapomniał o saksofonie. Przed ponad rokiem, doszło do spotkania dawnych kolegów, które zaowocowało wspólnym koncertowaniem i wspomnianą płytą.
Obecnie panowie grają w dwóch różnych zespołach, zresztą bardzo dobrych. Mirosław Marszałkowski jest saksofonistą w grupie „Revers”, a Andrzej Kotłowski jest członkiem Centrum Zespołów Muzycznych Trójmiasto, grając w zespole „Allabama”. Co ciekawe, grupa ta w ub. roku zajęła drugie miejsce w konkursie zespołów polskich do Eurowizji. W jej skład wchodzą muzycy z gdańskiej Akademii Muzycznej oraz „Elvis”, znany z programu „Mam talent”. Zespół „Allabama” można zobaczyć i posłuchać na stronie: www.allabama.pl, na uroczystościach weselnych oraz koncertach estradowych.
Wracając do wspólnej płyty M. Marszałkowskiego i A. Kotłowskiego „Duetsax”, można ją kupić na stronie Sun Music i w niektórych sklepach muzycznych, np. w sklepie „Blues” przy ul. Rzeźnickiej 9 w Wejherowie oraz na targowisku przy ul. Sobieskiego. Zainteresowanych odsyłamy też na stronę www.duetsax.pl.
– Gramy na saksofonach muzykę lekką, do słuchania w samochodzie, podczas relaksu i do tańca – poleca krążek Mirosław Marszałkowski.
– Niełatwo grać w duecie na saksofonie, mam nadzieję, że nam się udało zaprezentować wspólnie muzykę dla wszystkich słuchaczy, w różnym wieku – wyjaśnia Andrzej Kotłowski.
Panowie mają podobny gust muzyczny. Prywatnie chętnie słuchają bluesa i jazzu, natomiast na płycie „Duetsax” przypominają przeboje z dawnych lat. Można przy nich wypocząć, można też świetnie się bawić.
AK.

Komentarzy (0)
Dodaj komentarz