Grand Prix za opowiadanie

Stach Szulist z Sobowidza, autor opowiadania „Ojciec naprawdę pragnął umrzeć”, został laureatem Nagrody Grand Prix IX edycji Wejherowskiego Konkursu Literackiego „Powiew Weny”. Podczas uroczystego ogłoszenia wyników konkursu w Miejskiej Bibliotece Publicznej, nagrody wręczał zastępca prezydenta Wejherowa Bogdan Tokłowicz – przewodniczący komisji konkursowej oraz dyrektor biblioteki, Danuta Balcerowicz.

B.Tokłowicz przypomniał, że motto konkursu, zaczerpnięte z cytatu Alberta Schweitzera brzmiało: „Dopóki człowiek nie obejmie współczuciem wszystkich żywych stworzeń, dopóty on sam nie będzie mógł żyć w pokoju”. Zaproponowana przez organizatorów tematyka konkursu otworzyła szerokie pole dla twórców o wrażliwych sercach na cierpienie i ból wszelkich istot żywych, nie tylko ludzi, lecz również zwierząt.
W konkursie rywalizowały 54 prace: 22 opowiadania i 32 zestawy poetyckie, nie tylko z terenu województwa pomorskiego, ale także z różnych stron Polski. Ze względu na regulamin ocenie podlegały jedynie prace z  terenu województwa pomorskiego.
– Pierwszy raz w historii konkursu przyznaliśmy Nagrodę Grand Prix – powiedziała dyrektor biblioteki Danuta Balcerowicz dodając, że było to możliwe dzięki decyzji Prezydenta Miasta Wejherowa.

 

W kategorii prozy:
I nagrodę otrzymał Krzysztof Szkurłatowski z Wejherowa, za opowiadanie „Dziedzictwo”. II nagrodę za opowiadanie „Zosia” otrzymała Bogumiła Richert z Redy, a III nagrodę za opowiadanie „Lekcja współczucia” otrzymała Daria Kaszubowska z Rębu.
Wyróżnienia przyznano Lidii Zdzitowieckiej z Gościcina, i Alicji Orszulak z Wejherowa za opowiadania.
W kategorii poezji:
I nagrodę otrzymała Daria Węsierska z Rumi, II nagrodę przyznano Rafałowi Baronowi z Gdańska, a III nagroda trafiła w ręce Lechosława Cierniaka ze Słupska.
Wyróżnienia otrzymali: Jerzy Fryckowski z Dębnicy Kaszubskiej, Karol Bronk z Wejherowa, Patrycja Pionk z Wejherowa i Aleksandra Paluszek-Kur z Wejherowa.

Komentarzy (0)
Dodaj komentarz