Uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej w Redzie wybrali się do Zielonej Szkoły we Wdzydzach Kiszewskich.
Pierwszym punktem wycieczki była Kościerzyna i tamtejsze muzea: Kolejnictwa, Ziemi Kościerskiej oraz Muzeum Akordeonu. Po przybyciu na miejsce i długim spacerze po okolicy, wszyscy bawili się na dyskotece.
Kolejny dzień uczniowie spędzili go nad jeziorem, pływając kajakami. Wieczorem zaprezentowali przygotowane wcześniej piosenki oraz skecze, a potem bawili się w podchody. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła wizyta w Skansenie, gdzie uczniowie mogli m.in. zobaczyć jak wyglądała stara szkoła. W dzień odjazdu wszyscy przeszli chrzest morski.