Bezpłatne badania mammograficzne

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ. Badania odbędą się 22 marca w godz. 8.30-14.30 przy Centrum Handlowym Kaszuby w Wejherowie.

 

Rejestracja odbywa się pod nr tel. 22 880 90 80. W celu weryfikacji uprawnień do badania należy przygotować dowód osobisty. Na badanie trzeba zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.
Badanie w programie można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego. Wyłączone z programu są kobiety objęte „Opieką nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi lub raka jajnika” lub „Kompleksową opieką onkologiczną nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi”. Więcej informacji na stronie www.luxmed-diagnostyka.pl
Panie w wieku od 45 do 74 lat mogą wykonać mammografię w programie:
– co 24 miesiące, jeśli nie miały zdiagnozowanej wcześniej złośliwej zmiany nowotworowej w piersi;
– co 12 miesięcy, jeśli zakończyły leczenie raka piersi i 5-letni proces monitorowania po zakończonym leczeniu;
– co 12 miesięcy, jeśli po 5 latach od leczenia chirurgicznego raka piersi pozostają w trakcie uzupełniającej hormonoterapii (HT).

Komentarzy (0)
Dodaj komentarz