Barbara Krasnodębska wśród najlepszych

Ogólnopolski Konkurs „Położna na medal”

W gronie laureatek 10. edycji ogólnopolskiego konkursu „Położna na Medal” znalazła się Barbara Krasnodębska, która pracuje w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie. Położna z Wejherowa zajęła trzecie miejsce, pokonując ponad 500 konkurentek. Gratulujemy!

 

W 10. edycji konkursu udział wzięło 512 kobiet, na które oddano łącznie 7 386 głosów. Najwięcej otrzymała Anna Falkowska-Bors z Jasła.
Laureatka trzeciego miejsca – Barbara Krasnodębska jest położną z 34-letnim doświadczeniem. Pracuje w wejherowskim Szpitalu, ale prowadzi też własną placówkę, gdzie edukuje i przygotowuje młodych rodziców do ról matki i ojca. Jest również opiekunem praktyk studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Największą radość daje jej trzymanie w rękach nowo narodzonego dziecka.
Pani Barbara jest mężatką, mamą trójki dorosłych dzieci (dwóch córek i syna), „podwójną” babcią. Pasją jest praca z kobietami ich mężami i dziećmi, w której pomaga jej rodzina. W wolnych chwilach spędza czas z rodziną na działce, chodzi po lesie, słucha muzyki, zwiedza.
Do konkursu „Położna na Medal” nominowana już po raz trzeci.

 

Konkurs z misją

Od 2014 roku trwa kampania społeczno-edukacyjna „Położnej na Medal”, której celem jest nie tylko podnoszenie standardów opieki okołoporodowej w Polsce, ale też zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat kluczowej roli położnych w tym procesie. Jednym z filarów kampanii jest konkurs, którego organizatorem i pomysłodawcą jest Akademia Malucha Alantan (AMA). Każda pacjentka i jej rodzina mogą oddać swój głos na jedną położną.

Komentarzy (0)
Dodaj komentarz