Dzień Europejski

W związku z obchodami Dnia Europy, 14 maja br. w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się IV Miejski Konkurs Europejski dla uczniów szkół podstawowych, pod patronatem prezydenta Wejherowa.

Uczestnicy Miejskiego Konkursu z okazji Dnia Europy. Rywalizacja oraz prezentacje uczniów szkół podstawowych w Wejherowie odbyły się w SP nr 9.

Rywalizowały ze sobą drużyny z pięciu wejherowskich szkół podstawowych: SSP 1, SP 5, SP 6, SP 8 i SP 9. Konkurs był dla uczniów okazją do pogłębiania wiedzy o krajach unijnych, do nauki tolerancji wobec innych kultur, rozwijania artystycznej wrażliwości i kreatywności, a także do współzawodnictwa i do wspólnej zabawy.
8-osobowe drużyny z poszczególnych szkół uczestniczyły w konkursie wiedzy o UE, prezentacji państwa UE i konkursie wokalnym. Prezentując kraje unijne poszczególne drużyny w barwnych strojach, charakterystycznych dla prezentowanych państw, przedstawiały ciekawe inscenizacje.
W konkursie wokalnym trzeba było wykonać piosenkę, której słowa lub melodia nawiązują do kultury i tradycji prezentowanego kraju UE. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła drużyna SP 9, drugie SP 6, a trzecie SP 8. Kolejne miejsca zajęły SP 5 i SSP 1.
Dla zwycięzców konkursu Prezydent Miasta Wejherowa ufundował puchary i nagrody książkowe. Pozostałe nagrody ufundowały wydawnictwa „Longman” i „English Unlimited” oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.
Organizatorem konkursu i prowadzącą rywalizację była Alicja Gulbinowicz wraz z nauczycielami Anną Korzonek i Barbarą Kobiellą, przygotowującymi reprezentację uczniów z SP 9.

 

Komentarzy (0)
Dodaj komentarz