Będzie rondo

Powiat Wejherowski rozpoczął budowę ronda u zbiegu ul. 12 Marca i Sikorskiego (na wysokości bramy Oliwskiej). W związku z zamknięciem – od dzisiaj 21 marca – fragmentu ulicy 12 Marca, zmienione zostaną trasy i rozkłady trzech linii autobusowych: nr 2, 11 i 16 (dokładne informacje na ten temat na str. 11).

Plac budowy odwiedzili (od lewej) starosta Gabriela Lisius, wicestarosta Jacek Thiel i dyrektor Zarządu Drogowego – Robert Lorbiecki, którzy rozmawiali z wykonawcami inwestycji. Więcej zdjęć na: facebook.com/PulsWejherowa

Rondo ma przede wszystkim usprawnić ruch w tym miejscu. Przebudowa zwiększy także bezpieczeństwo i przepustowość na ulicy 12 Marca W ramach budowy powstanie rondo, a także ścieżka pieszo-rowerowa i miejsca postojowe.
– Całe rondo zostanie podniesione o około metr, dlatego też na jakiś czas będziemy musieli zamknąć drogę by móc z wysokościami dojść do ładu. Droga przebudowana zostanie wraz z całą infrastrukturą. Koszt budowy to ponad 3 miliony złotych – mówi Robert Lorbiecki, dyrektor Zarządu Drogowego dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego.
Pieniądze na inwestycję pochodzą z budżetu Powiatu Wejherowskiego, Miasta Wejherowa, a także z Rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.
– Jest to kolejna ważna inwestycja Powiatu Wejherowskiego, w zeszłej kadencji zarząd podjął decyzję o budowie dwóch rond w Wejherowie. Rondo przy zbiegu ulic 12 Marca Judyckiego i Wniebowstąpienia zostało już oddane do użytku – tłumaczył Jacek Thiel, wicestarosta wejherowski.- Wykonawca bardzo szybko przystąpił do prac, termin wykonania to 30 sierpnia 2019 r., ale mam nadzieję, że inwestycja zostanie wykonana szybciej. To rozwiązanie także przyszłościowe, jeżeli chodzi o ulicę Sikorskiego, z biegiem czasu będzie ona częściej użytkowana przez kierowców więc ruch na pewno się zwiększy. Przebudowa zwiększy także bezpieczeństwo i przepustowość na ul. 12 Marca.

Komentarzy (0)
Dodaj komentarz