Podróż na Daleki Wschód i do Grenlandii

Ferie w Miejskiej Bibliotece i w WCK

Podczas zimowej przerwy w nauce Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie organizuje zajęcia dla najmłodszych czytelników. W tym roku odbywają się one pod hasłem „Nie z tej bajki”, czyli „Daleki Wschód w baśni i legendzie”.

 

Poprzez podróż literacko-plastyczną, a także twórczą dzieci poznają Daleki Wschód. Przez pierwsze dni najmłodsi budowali Mur Chiński, a także poznawali zapachy z dalekiego Wschodu. Podczas prac plastycznych budowali różne rzeczy ze wschodnich przypraw.
– Dzięki temu powstały ładne rekwizyty i ilustracje, a dzieci poznały różne przyprawy kuchenne i ich właściwości, w tym smak i zapachy – mówi Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie.
W bibliotece gościł też Teatrzyk „Blaszany Bębenek” prezentując spektakl pt. „Pinokio” oraz przedstawienie pt. „Anaruk w Grenlandii” .
W zajęciach warsztatowych uczestniczą dzieci zgłoszone wcześniej przez rodziców, ale prezentacje spektakli mają charakter otwarty.
Zakończenie zimowych zabaw bibliotece odbędzie się w piątek, 22 lutego br.
Dodajmy, że ciekawe i twórcze warsztaty dla dzieci odbywają się również w Wejherowskim Centrum Kultury. Tworzenie mydełek, mozaika i malowanie piaskiem, warsztaty szydełkowania, tworzenia koszyka ze sznurka i warsztaty muzyczne „Dźwiękołowy” to tylko niektóre propozycje WCK na tegoroczną zimę w mieście.

Komentarzy (0)
Dodaj komentarz