Ferie, wystawy i przedstawienia

W lutym Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie przygotowała ciekawe imprezy, m.in dla dzieci, wypoczywających podczas zimowych ferii.

FERIE W BIBLIOTECE
W dniach 12 – 22 lutego odbędą się zajęcia pod hasłem: „W bibliotece jak w domu – bezpieczne spotkania z książką”. Zaplanowano zajęcia teatralne „Sięgaj do gwiazd” dla dzieci i młodzieży w wieku 11-13 lat oraz zabawy dla uczniów klas 0-3 Szkoły Podstawowej.
Ilość miejsc jest ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy prowadzone są w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. Szczegóły w bibliotece.
13 lutego (środa) o godz. 10.30 w bibliotece będzie można obejrzeć przedstawienie teatralne „Pipi wędrowniczka” w wykonaniu Teatru Urwis z Krakowa
19 lutego (wtorek) o godz. 10.00 odbędzie się przedstawienie teatralne „Magiczny Ołówek” w wykonaniu Teatru Duet z Krakowa.
Na oba spektakle wstęp wolny, ale grupy zorganizowane obowiązują wcześniejsze zapisy.
Ilość miejsc ograniczona!
23 lutego (sobota) godz. 12.00 odbędzie się pokaz w wykonaniu uczestników zajęć na zakończenie ferii.

DYSKUSJE I WYSTAWY
27 lutego (środa) godz. 11.00 – spotkanie Klubu Małego Czytelnika. W lutym zaplanowano także spotkania dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych oraz dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży.
„Cosplay – od zera do bohatera. Wystawa kostiumów polskich cosplayerów” – to tytuł wystawy, której wernisaż odbędzie się 30 stycznia o godz. 17.00.
W bibliotece przygotowane zostaną również wystawki związane z rocznicami: śmierci Aleksandra Majkowskiego (10 luty) oraz Światowego Dnia Chorego (11.02), a także z okazji 1. rocznicy śmierci Wisławy Szymborskiej (01.02) oraz 50. rocznicy śmierci pisarki Sylwii Plath (11.02 w Filii nr 2).

PŁYTA DLA CHORYCH I NA RZECZ HOSPICJUM
Z okazji Światowego Dnia Chorego, biblioteka organizuje akcję charytatywną na rzecz wejherowskiego domowego Hospicjum im. Św. Judy Tadeusza.
W tym celu nagrano na płytę dwa słuchowiska: „Rzeka” Daniela Odiji i „Karnawał” Piotra Schmandta w wykonaniu aktorów-amatorów. Na płycie można usłyszeć m.in. Gabrielę Lisius, Bogdana Tokłowicza, Mirosława Lademanna, Jacka Thiela, Tomasza Fopke, Krzysztofa Powałkę, a zebrane pieniądze oraz same płyty zostaną przekazane do hospicjum.
Zbiórka dobrowolnych datków będzie prowadzona w bibliotece, gdzie będzie można otrzymać nagranie.

Komentarzy (0)
Dodaj komentarz