Integracja, rekreacja i zabawa w Robakowie

Międzynarodowy Dzień Niesłyszących

Międzynarodowy Dzień Niesłyszącego w wejherowskim Kole Terenowym Polskiego Związku Głuchych był obchodzony w pensjonacie „Róża Wiatrów” w Robakowie, w niedzielę 16 września. Pogoda dopisywała, a malownicze kaszubskie tereny były miejscem wypoczynku i rekreacji. Najpierw jednak odbyła się oficjalna uroczystość.

Uroczystości towarzyszył nowy sztandar Koła, którego członkowie wykonali w języku migowym hymn niesłyszących „Język życia”, autorstwa Tomasza Fopke. Przedstawicielka SOSW nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie Jadwiga Dettlaff-Miotk przekazała życzenia pomyślności dla wszystkich zebranych.
Nie zabrakło podziękowań za wieloletnią współpracę i za dofinansowanie wielu przedsięwzięć, zadań i imprez, skierowanych do władz Wejherowa oraz organizacji PFRON. Jak co roku wręczono nagrody, które otrzymali: Antoni Kieliński, Marta Rozbicka, Michał Kwiatkowski, Wiesław Kupeć, Lucyna Czarnecka.
Urozmaiceniem uroczystości były prezentacje. Jedna z nich, zatytułowanae „Kaszuby kultura, zabytki, tradycja” została przygotowana przez Joannę Olejnik, a drugą, będącą przeglądem wydarzeń w Kole Terenowym w latach 2017-2018, wykonał Maciej Zagórowicz, instruktora Koła. Do niego trafiły szczególne wyrazy wdzięczności za działalność na rzecz osób z wadą słuchu, które wypowiedziała prezes Koła Terenowego, Barbara Krużewska.
Spotkanie było okazją do rozmów, a także zabaw i gier w plenerze. Był to dzień pełen radości i uśmiechu.

Komentarzy (0)
Dodaj komentarz