Hołd i podziękowania

W Niepublicznej Szkole Rzemiosła w Wejherowie w październiku odbyły się dwie ważne uroczystości. Świętowano tam uroczyście Dzień Papieski oraz Dzień Edukacji Narodowej. Rocznica rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II, została uświetniona przez program artystyczny w wykonaniu uczennic z klasy IIIa, przygotowany pod opieką wychowawczyni Moniki Załuskiej. Uczniowie wysłuchali też okolicznościowego przemówienia dyrektora szkoły, Henryka Prangi.
Tegoroczny Dnia Edukacji Narodowej w rzemieślniczej zawodówce otrzymał wspaniałą oprawę artystyczną, przygotowaną przez uczennice z klasy Ia, pod kierunkiem wychowawczyni Marty Wilczewskiej. Z tej okazji odbyło się spotkanie uczniów z nauczycielami oraz ze Starszym Cechu Brunonem Gajewskim. Gośćmi byli również dyrektor biura Cechu – Krzysztof Seroczyński i kierownik ds. szkolenia zawodowego wejherowskiego cechu – Ewa Dyczyńska.
Prezes Brunon Gajewski złożył życzenia pracownikom szkoły z okazji ich święta, dziękując za trud włożony w edukację i wychowanie młodzieży.
Dyrektor NSR, Henryk Pranga przypomniał słowa Jana Pawła II:
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Komentarzy (0)
Dodaj komentarz