Olimpiada seniorów

Wejherowianie w Gdańsku

Wejherowianie zdali egzamin z wiedzy obywatelskiej na szóstkę, uczestnicząc w wojewódzkim etapie I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej „Obywatel Senior”. Wczoraj, 25 kwietnia w Gdańsku odbyła się wojewódzka gala konkursu.

Przygotowania trwały kilka miesięcy – były to wyjazdy do Gdańska i udział w spotkaniach z parlamentarzystami, ludźmi nauki i kultury, władzami miasta Gdańska.
Eliminacje Wojewódzkie odbyły się w Centrum Kształcenia Nauczycieli w Gdańsku przy ul. Hallera. Przystąpiły do nich 52 osoby z różnych ośrodków województwa pomorskiego. Wsród nich znalazło się 10 reprezentantów Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku YMCA.
Seniorzy musieli odpowiedzieć na 25 pytań w formie testów. Cała dziesiątka przeszła do drugiego etapu, w tym trzy osoby z maksymalną ilością poprawnych odpowiedzi. Drugi etap to kolejne 25 pytań, ale trudniejszych. Chociaż niektórzy byli zszokowani wynikiem jaki osiągnęli w pierwszym etapie i nie mogli ochłonąć z wrażenia, wszyscy napisali wspaniale. Jednak do kolejnego, trzeciego etapu mogli przejść tylko ci z najlepszym wynikiem.
Kto poradził sobie ze stresem oraz kto jedzie do Warszawy, okazało się wczoraj, 25 kwietnia na Gali Olimpiady w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku. Ponieważ „Puls Wejherowa” był już w tym czasie w drukarni, o wynikach wojewódzkiego etapu konkursu napiszemy w kolejnym wydaniu gazety.
– Niezależnie od osiągnietych wyników testów wszystkim dziekuję za trud, czas, zaangażowanie i wysiłek – mówi Teresa Malinowska, przewodnicząca Rady Uczelni WUTW YMCA, która tym wydarzeniem kierowała.
Ale to nie koniec rywalizacji, ponieważ najlepsi pojadą wkrótce do stolicy na finałową rozgrywkę. TM.

Komentarzy (0)
Dodaj komentarz