Pierwszy triumf

Energetyk ROW Rybnik – WKS Gryf Orlex Wejherowo 2:0 (1:0)
Po dwóch porażkach wejherowianie chcieli udowodnić, że potrafią i zależy im na sukcesie. Trener (jeszcze G. Niciński) w drużynie wprowadził znaczne zmiany.
Prawie cała pierwsza połowa była bez bramek, ale kolejny raz nasza drużyna straciła bramkę „do szatni”. Po gwizdku sędziego pojawili się kolejni „nowi” piłkarze, jednak gola zdobyli gospodarze. W. Ferra wybił piłkę tak niefortunnie, że z przedpola karnego, napastnik rybniczan wpakował ją do naszej bramki.
Na nic zdały się ataki Gryfa, bo piłkarze ROW nie pozwalali zagrozić własnej bramce. Jednocześnie niebezpiecznie kontratakowali. Przy takim kontrataku J. Felisiak nieprzepisowo zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję piłkarza rybniczan i sędzia wyrzucił wejherowianiana z boiska.
WKS Gryf Orlex – Górnik Wałbrzych 1:0 (0:0).
Kolejny mecz na własnym boisku Gryf Orlex Wejherowo rozpoczął pod wodzą nowego trenera, Dariusza Mierzejewskiego.
Pierwsze szlify na Wzgórzu Wolności okazały się całkiem skuteczne, bo wejherowianie pokonali wałbrzyszan. Zwycięskiego gola dla gryfitów zdobył M. Fidziukiewicz, który dopiero co wszedł na boisko jako zmiana K. Wickiego, i na krótko po rozpoczęciu drugiej połowy.
W pierwszej połowie naszych zawodników wyraźnie paraliżowały emocje i strach przed kolejną przegraną. Po strzeleniu bramki po murawie biegała już inna drużyna. Skonsolidowana obrona świetnie radziła sobie z atakami wałbrzyszan i skutecznie likwidowała zagrożenia. Dzięki temu udało się gryfitom utrzymać zwycięstwo do końcowego gwizdka sędziego i parę razy zagrozić bramce Górnika.
W najbliższy weekend gryfici zagrają w Częstochowie z tamtejszym Rakowem.

Niciński ukarany

Trener G. Niciński po 8 latach, został ukarany dyscyplinarnie za tzw. ustawianie meczów. Tym samym stracił prawo do prowadzenia drużyny Gryfa. Pierwszym trenerem został Dariusz Mierzejewski, asystent trenera Arki Gdynia.

Skład Gryfa Orlex Wejherowo

Mecz z ROW Rybnik:
Ferra – Felisiak, Skwiercz, Kostuch, Osyra (72’Stefanowicz) – Gicewicz (62’Fidziukiewicz), Szymański (46’Warcholak), Kołc, Pietroń, Szlas(62’Więcek) – Siemaszko.
Mecz z Górnikiem Wałbrzych:
Ferra – Króll, Kostuch, Skwiercz, Warcholak – Pietroń, Kołc, Wicki (46’Fidziukiewicz), Gicewicz, Szlas (60’Więcek) – Siemaszko (77’Szymański)

Komentarzy (0)
Dodaj komentarz