Wygrali festiwal

Na 39 Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach zespół taneczny Baccara Junior z Wejherowskiego Centrum Kultury zdobył najwyższe trofeum w swojej kategorii.

 

Formacja taneczna działająca pod okiem instruktorki Elżbiety Czeszejko zdobyła „Srebrną Jodłę”. Złotej w tym roku nie przyznano.
Wejherowski zespół Baccara Junior wywalczył najwyższą nagrodę w kategorii taniec nowoczesny do lat 12.
Wśród 1500 uczestników festiwalu w amfiteatrze „Kadzielnia” byli soliści, zespoły muzyczne, taneczne, teatralne i folklorystyczne reprezentujące drużyny harcerskie, szkoły i placówki kultury z Polski i zagranicy (m.in. zespoły i soliści z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Serbii, Mołdawii, Kazachstanu, Azerbejdżanu).
Polskę reprezentowały zespoły z 11 województw.
Konkurencja była naprawdę duża, do finału dostało się 40 zespołów w różnych kategoriach tanecznych. Dlatego do tego występu trzeba było się dobrze przygotować.
– Przed wyjazdem, mimo wakacji ćwiczyliśmy codziennie przez dwa tygodnie. Wcześniej uczestniczyliśmy w warsztatach tanecznych pod okiem Jacka Suchińskiego. Wymagało to żmudnej pracy i wiele cierpliwości – wspomina instruktorka Elżbieta Czeszejko. – Tym bardziej zdobycie Srebrnej Jodły jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Cieszę się, że nasza ciężka praca nie poszła na marne. Dodam, że Baccara Junior jako jedyny zespół występował dla marszałka województwa świętokrzyskiego, który widząc nasz układ wojskowy stwierdził, że nie tylko minister kultury, ale również minister obrony narodowej powinien być z nas dumny.
Oprócz rywalizacji, był czas na wypoczynek i zwiedzanie najciekawszych zakątków Kielecczyzny.
Były też dyskoteki, spotkania przy ognisku i harcerskie zabawy. Dzięki temu można było nawiązać kontakty i przyjaźnie z młodzieżą z calej Polski, a także z innych krajów.

Komentarzy (0)
Dodaj komentarz