Spłonęła część budynku socjalnego

W niedzielę 15 lipca nad ranem doszło do pożaru w budynku socjalnym przy ul. Kotłowskiego 4B na osiedlu Sucharskiego w Wejherowie. Spaliła się część tego budynku – fragment stropodachu oraz część korytarza. W skutek prowadzenia akcji ratowniczej wodą zalane zostały dwa mieszkania, przez co czasowo zostały wyłączone z użytkowania.
Jak informuje Stanisław Makles – dyrektor Wejherowskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, jedna z rodzin na czas remontu znalazła schronienie u swojej rodziny. Druga umieszczona została w pomieszczeniu tymczasowym w Gościcinie.
Straty oszacowano wstępnie na ok. 150 tys. zł. Dzięki niezwykle szybkiej i sprawnej akcji strażaków, udało się uratować pozostałe lokale mieszkalne. Dokładna przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana, choć już wiadomo, że nie było to zwarcie instalacji elektrycznej.
Już od wczesnych godzin rannych w poniedziałek mieszkańcy obu budynków Kotłowskiego 4A oraz Kotłowskiego 4B ochoczo włączyli się do prac porządkowych, deklarując jednocześnie swą pomoc przy remoncie budynku.

Komentarzy (0)
Dodaj komentarz