Spotkanie z „Barką”

Zanim tegoroczny karnawał dobiegł końca, w gościnnej „Słowiance” bawili się wspólnie członkowie Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Barka” w Wejherowie oraz wejherowskiego oddziału Związku Niewidomych i Niedowidzących.

Rozmowa z przyjaciółmi i znajomymi, wspólna zabawa i kolejna okazja do integracji były motywacją do udziału w karnawałowym wieczorze dla niepełnosprawnych mieszkańców Wejherowa i okolicy. Uczestnicy towarzyskiego spotkania pojechali autokarami do gościnnej „Słowianki” w Robakowie.

– To jedno ze spotkań, podczas których członkowie organizacji mogą się spotkać – mówi Wojciech Kaczkowski, prezes Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Barka” – Staramy się korzystać z takich okazji, na ile zdrowie pozwala. Stowarzyszenie „Barka” nie tylko pomaga członkom w dostępie do sprzętu medycznego, rehabilitacyjnego czy innych potrzebnych rzeczy. Zależy nam na aktywności naszych członków, wzajemnym poznaniu się, na rekreacji i zabawie.

– Służą temu również wycieczki, które organizujemy co roku, latem oraz grudniowe spotkania opłatkowe – dodaje Kazimiera Zacholska z zarządu Stowarzyszenia. –  Aktywność i poprawa samopoczucia bardzo dobrze wpływa na stan zdrowia. Chodzi nam również o to, aby nasi członkowie nie czuli się osamotnieni.
Kilkadziesiąt osób bawiło się przy muzyce w miłej atmosferze. Oprócz rozmów, poczęstunku  i tańca, atrakcją wieczoru było wspólne śpiewanie.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.