Wakacje z CSBTV

Dużo nowości i połączenie przyjemnego z pożytecznym – tak można określić nową wakacyjną ramówkę Telewizji z Pomorza CSBTV. Podstawą specjalnej, letniej (od 23 czerwca do 18 września) oferty stacji będą studia plenerowe w Ostrzycach, Sopocie i Władysławowie.

Od poniedziałku do piątku w godz. 21.00-22.30 (powtórki kolejnego dnia o godz. 8.05 i 9.00) relacje z tych miejsc znajdą się w programie „Lato z CSBTV”, prowadzonym w lekkiej formule.
W weekendy „Lato z CSBTV” zastąpi studio plenerowe CSBTV zlokalizowane przy jednej z wielu imprez na wolnym powietrzu, pod patrontem Radia Kaszëbë i kaszubskiej telewizji.
Pozostałe programy CSBTV o charakterze rozrywkowym oraz informacyjno-kulturalnym to: „Wszystkiego najlepszego” – SMS-owy koncert życzeń w towarzystwie najlepszej muzyki tanecznej (soboty i niedziele o 13.00 i 19.00); magazyn żeglarski „Żagle” (premiera w soboty o godz. 16:30) – nauka windsurfingu, realacje z imprez żeglarskich, wywiady z żeglarzami; „Dzejało sã” – felietony z wakacyjnych imprez plenerowych, „Sport to zdrowie” (emisja o godz. 18:40 i 21:35) – prezentacja różnych form rekreacji latem, np. jazdy rowerem, nordic walking, biegania, aerobiku na plaży, „Tak się bawią” (wywiady z kapelami biesiadnymi).
Miłośników piękna Kaszub i szybkich maszyn w jednym w motocyklową podróż po regionie zabierze Piotr Wojciechowski w magazynie „Mòtór ë jô” – najpiękniejsze miejsca na Kaszubach poznamy z członkami klubów motocyklowych.
O tym, gdzie warto się wybrać i jak wykorzystać czas spędzany na Pomorzu, doradzi Justyna Bronk w codziennych zapowiedziach kulturalnych „Co? Gdzie? Kiedy?” (to telewizyjna wersja znanej z anteny Radia Kaszëbë audycji „Co na Kaszubach”).
W telewizji CSBTV nie zabraknie programów łączących przyjemne z pożytecznym. Jednym z nich będzie wakacyjny kurs języka kaszubskiego „Uczba” – codzienne kilkuminutowe lekcje w atrakcyjnej formule (sondy, tłumaczenie znaczenia słów, grafiki wspomagające przyswajanie materiału).
Na podobnej zasadzie będzie można nauczyć się podstaw kaszubskich tańców regionalnych w programie „Koseder”, prowadzonego przez Piotra Szycę. Z kolei oryginalne przepisy na potrawy z ryb poznamy w programie „Rëbnô kuchnia” Agnieszki Łukasik.
Codziennie o godz. 11.00 i 22.30 emitowany będzie blok „Oko na morze”, a magazyn „Morskie Kaszuby” poprowadzi Piotr Lessnau.
Letnią ramówkę CSBTV uzupełnią m.in. programy „Przyroda Kaszub”, „Gość CSBTV” oraz magazyn katolicki „Z życia parafii”.
Zatem do zobaczenia – w CSBTV i na kaszubsko-pomorskich wakacyjnych szlakach!

 

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.