Modlitwa za cierpiących

Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Wejherowie (kościół klasztorny Św. Anny) zaprasza chorych, cierpiących duchowo i fizycznie, do wspólnej modlitwy u tronu Matki Bożej Uzdrowienia Chorych na Duszy i Ciele.
Modlitwa, połączona z uroczystą liturgią odbędzie się w najbliższą sobotę 11 lutego br. Uroczystościom przewodniczyć będzie ks. biskup Ryszard Kasyna.
Tych, którzy przybyć nie mogą zapraszamy do duchowej więzi.
Oto program uroczystości:
O godz. 9.15 odmówiony zostanie różaniec, będzie też okazja do spowiedzi świętej.
O godz. 10.00 odbędzie się msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Ryszarda Kasyny, połączona z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.
Msze św. w intencji chorych przed Cudownym Obrazem zostaną odprawione w kościele pw. św. Anny również o godz. 12.00 i 19.00.

Po raz dwudziesty
Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kard. Fiorenzo Angeliniego z 13 maja 1992 r. Papież wyznaczył też od razu na obchody tego Dnia 11 lutego, gdy Kościół powszechny wspomina pierwsze objawienie Maryi w Lourdes. Ogólnoświatowe obchody tego Dnia odbywają się co roku w którymś z sanktuarium maryjnych na świecie.
Ustanowienie przez Ojca Świętego Jana Pawła II Światowego Dnia Chorego zostało skierowane do całego Kościoła powszechnego jako wezwanie, aby poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią na duszy i na ciele.
W 2012 r. obchody Światowego Dnia Chorych odbywają się już po raz dwudziesty.

Żłóbek – podziękowania dla oddanych pomocników

Specjalnie podziękowania kierujemy w stronę:
Państwa Cecylii i Edmunda Mehringów – Pani Cecylii za anielskie zastępy, Panu Edmundowi za przegląd i naprawę wszystkich elementów ruchomych, za przygotowanie nowej figurki ruchomej, a także za „pogotowie elektryczne”.
Pana Mieczysława Angel za wypożyczenie narzędzi stolarskich i fachową pomoc.
Pana Stanisława Nastały – za naprawę i odnowienie „starych figur”; w czasie tych prac okazało się, iż dwie figury pasterzy pamiętają 1 żłóbek.
Pani Reginy Bandosz – za krawieckie pogotowie: nieboskłon i nowe ubranka dla kilku figurek.
Sióstr Zmartwychwstanek – za nowe, arabskie ubranka dla drwali.
Państwa Ireny i Zygmunta Potrykusów z Nowego Dworu Wejherowskiego i Pana Brunona Szulcy z Przodkowa, Państwa Bużan z Przetoczyna – za „leśne zasoby”
Wszystkich nie wymienionych, którzy w jakikolwiek sposób pomagali, szczególnie dobrym słowem, radą i uśmiechem.
Pomysłodawcy i budowniczowie:
o. Tyberiusz Nitkiewicz OFM,
Tomasz Bandosz i Bartłomiej Muński

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.