400 zawodników z 35 państw

W lipcu w Wejherowie odbędzie się impreza sportowa o międzynarodowej randze. Mistrzostwa Świata Juniorów w Biegu na Orientację, bo o nich mowa, odbywać się będą w dniach 2-9 lipca 2011 r., a ich organizatorami są Uczniowski Klub Sportowy „Siódemka” Rumia oraz Polski Związek Orientacji Sportowej.

O przebiegu zawodów i imprezach towarzyszących mówił podczas konferencji w wejherowskim ratuszu Jan Klawiter, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata.
W konferencji uczestniczyli przedstawiciele władz Wejherowa, Rumi i Lęborka, gdzie będą się odbywały poszczególne konkurencje oraz władz powiatowych. Zarówno powiat, jak i wymienione gminy wspierają imprezę finansowo, ale też starają się pomagać w sprawach organizacyjnych.

Organizatorzy i gospodarze międzynarodowych biegów na orientację w sali ratusza w Wejherowie. Od lewej: Bogdan Tokłowicz, zastępca prezydenta Wejherowa, prezydent Krzysztof Hildebrandt, przewodniczący komitetu Jan Klawiter, Gabriela Lisius - etatowy członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego oraz zastępca burmistrza Rumi Marcin Fuchs.
Organizatorzy i gospodarze międzynarodowych biegów na orientację w sali ratusza w Wejherowie. Od lewej: Bogdan Tokłowicz, zastępca prezydenta Wejherowa, prezydent Krzysztof Hildebrandt, przewodniczący komitetu Jan Klawiter, Gabriela Lisius – etatowy członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego oraz zastępca burmistrza Rumi Marcin Fuchs.

Na pl. Jakuba Wejhera w naszym mieście zaplanowano uroczyste rozpoczęcie mistrzostw, w których weźmie udział ok. 400 zawodników. 35 ekip, m.in. z Australii, Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Danii, Francji, Niemiec, Hiszpania, Szwecji, Szwajcarii, Hong Kongu, Japonii, Kanady, Nowej Zelandii, USA, a nawet z RPA.
– To duże przedsięwzięcie, do którego przygotowywaliśmy się trzy lata – mówił na konferencji prasowej Jan Klawiter. – Jednym z trudniejszych elementów jest przygotowanie map. Ta inteligentna dyscyplina wymaga od zawodników nie tylko wysiłku mięśni, ale dobrej orientacji w terenie i umiejętnego czytania mapy.   
– Cieszymy się z wyboru miejsca zawodów oraz z faktu, że większość wydarzeń odbędzie się w Wejherowie, to wspaniała promocja miasta – powiedział prezydent Krzysztof Hildebrandt. – Mamy wokół miasta piękne tereny leśne, które znakomicie się nadają do przeprowadzenia biegów na orientację. Mistrzostwa dostarczą sportowych emocji, a my zapewnimy atrakcje kulturalne, czyli program imprez na scenie przed ratuszem.
Dodajmy, że pierwszy bieg zaplanowano ulicami Lęborka (sprint, 3 lipca), natomiast uroczyste zakończenie zawodów odbędzie się 8 lipca w hali MOSiR w Rumi. Centrum zawodów będzie znajdowało się w Gimnazjum nr 1 przy ul. Sobieskiego w Wejherowie.

Trofea, które otrzymają zwycięzcy zawodów.
Trofea, które otrzymają zwycięzcy zawodów.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.