Akcja na śniegu

Około 200 podpisów pod petycją w sprawie zorganizowania ogólnopolskiego referendum dotyczącego ACTA zebrali młodzi ludzie, którzy zorganizowali akcję na wejherowskim rynku.

W miniony piątek, 3 lutego kilkoro uczniów szkoły średniej w Wejherowie, występująch w maskach anonymous, zbierało podpisy mieszkańców w namiocie, ustawionym obok pomnika Jakuba Wejherowa. Mimo zimowej aury, śniegu i mrozu, akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem przechodniów, głównie młodych. Warunkiem dołączenia do grona protestujących internautów, przeciwników porozumienia ACTA  było ukończenie 18 lat.

Mimo mrozu i śniegu, młodzi ludzie w maskach anonymous prowadzili na rynku akcję protestacyjną.
Mimo mrozu i śniegu, młodzi ludzie w maskach anonymous prowadzili na rynku akcję protestacyjną.

Jak tłumaczyli organizatorzy akcji, zainspirowały ich działania studentów z Wrocławia. Uczniowie z Wejherowa postanowili przesłać im zebrane w naszym mieście podpisy.
Wkrótce okazało się, że premier Donal Tusk zawiesił udział Polski w negocjacjach w sprawie ACTA i zaprosił internautów na debatę.

FP.

ACTA to porozumienie wielostronne, mające ustalić międzynarodowe standardy w walce z naruszeniami własności intelektualnej. Przedmiotem regulacji są kwestie obrotu podrabianymi towarami oraz problem rozpowszechniania dzieł prawnie chronionych poprzez Internet (tzw. piractwo medialne).
Przeciwnicy dokumentu uważają, że jest on narzędziem ograniczającym wolność.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.