Rzemieślnicza rodzina

Aktywni zawodowo oraz emerytowani rzemieślnicy z Wejherowa i powiatu spotkali się  w święto Trzech Króli na uroczystości z okazji Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Nie zabrakło opłatka i życzeń, wspólnej modlitwy oraz kolęd.

Powiatowy Cech Rzemiosł Małych i Średnich Przedsiębiorców, Związek Pracodawców w Wejherowie dba o integrację środowiska i nie zapomina o emerytowanych rzemieślnikach. Dlatego na spotkaniu świąteczno-noworocznym w auli szkoły przy ul. Kalwaryjskiej, spotkały się co najmniej dwa pokolenia członków Cechu.
Nie zabrakło też gości, w tym ks. Tadeusza Reszki, kapelana Cechu Rzemiosł, prezydenta Krzysztofa Hildebrandta i jego zastępcy Bogdana Tokłowicza oraz wójta gminy Wejherowo Henryka Skwarło. Obecny był prezes Izby Rzemieślniczej w Gdańsku Wiesław Szajda i Starszy Cechu w  Gdyni, Adam Wika-Czarnowski. Dla wszystkich zaśpiewał znakomity Chór Męski „Harmonia” oraz soliści.

Ks. prałat Tadeusz Reszka modlił się z rzemieślnikami i składał im życzenia. Na zdjęciu w towarzystwie Brunona Gajewskiego i Krzysztofa Hildebrandta.
Ks. prałat Tadeusz Reszka modlił się z rzemieślnikami i składał im życzenia. Na zdjęciu w towarzystwie Brunona Gajewskiego i Krzysztofa Hildebrandta.

Honorowy prezes chóru, a zarazem Starszy Cechu Brunon Gajewski otrzymał podziękowania od dyrygenta Marcina Grzywacza za wspieranie zespołu przez organizację rzemieślniczą.
Był też czas na modlitwę pod przewodnictwem ks. prałata Reszki. W święto Objawienia Pańskiego podkreślił on, z jaką pokorą mędrcy oddawali cześć Dzieciątku, aby „nie mówiąc nic, powiedzieć wszystko”.
Przypomniał też, że przy narodzonym Jezusie stał wiernie św. Józef, rzemieślnik i patron zebranych.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.