Tenis, biegi, pływanie

Pod koniec minionego roku podsumowano sportowe wyniki uczniów szkół poszczególnych szczebli na terenie powiatu wejherowskiego. Okazuje się, że możemy być dumni z młodych sportowców, którzy od początku roku szkolnego odnieśli sukcesy w kilku dyscyplinach sportowych. Powiat wejherowski bardzo udanie zaprezentował się w rywalizacji szkół w województwie pomorskim w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Wojewódzkiej Gimnazjady oraz Wojewódzkiej Licealiady. Tak znakomitego startu nie było w powiecie od lat!

W klasyfikacji sportowej Gimnazjum nr 1 z Redy w kategorii szkół gimnazjalnych plasuje się na bardzo dobrym siódmym miejscu w województwie.
W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie zajmuje szóstą lokatę, a Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie – siódmą.
Wśród szkół podstawowych na 12 miejscu jest Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi.
Jednym z największych sukcesów jest wywalczenie przez drużynę dziewcząt ze Szkoły Podstawowej z Szemuda  drugi rok z rzędu złotego medalu w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zespół ten awansował do Mistrzostw Polski.
Ogromnym sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, gdzie przedstawiciele naszego powiatu okazali się bezkonkurencyjni, zdobywając 4 medale (dwa złote – dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w Redzie oraz chłopcy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie, jeden srebrny – chłopcy z Gimnazjum nr 1 w Redzie oraz jeden brązowy – dziewczęta z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie).
Kolejny sukces to dwa medale w województwie w unihokeju. Dziewczęta z Gimnazjum nr 3 w Wejherowie zdobyły złoto, natomiast chłopcy z Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej z Rumi srebro.
Kolejny raz Szkoła Podstawowa w Dobrzewinie-Karczemkach zdobyła laury w szachach, przywożąc w tym roku brązowy medal.
W biegach na orientację, w klasyfikacji drużynowej szkół w województwie pomorskim biegacze z powiatu wejherowskiego zdobyli 5 złotych, 5 srebrnych oraz 3 brązowe medale a indywidualnej 4 złote, 4 srebrne oraz 5 brązowych medali.
W pływaniu na zawodach wojewódzkich w Chojnicach nasi pływacy wywalczyli 8 medali, w tym 4 złote (dwa Karolina Arkuszewska – Publiczna Szkoła Podstawowa Salezjanek w Rumi, Jan Felchner – Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie, Alicja Grudnowska – Gimnazjum nr 1 w Redzie), 1 srebrny (Daniel Belter – Gimnazjum nr 3 w Wejherowie) oraz 3 brązowe (Kacper Kunz – Gimnazjum nr 1 w Redzie, Martyna Józefczyk – Gimnazjum nr 3 w Wejherowie, Marta Niemczyk – Publiczna Szkoła Podstawowa Salezjanek w Rumi).
Ponadto, drużyna dziewcząt Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie awansowała do Finału Wojewódzkiego, a po raz pierwszy w historii Licealiady, awans do Finału Wojewódzkiego w Futsalu wywalczyła drużyna ZSP nr 1 w Rumi.
Życzymy młodzieży sukcesów również w 2012 roku.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.