Wszyscy lubią czekoladę

Są młodzi, mają własne firmy i ciekawe pomysły na działalność gospodarczą. Starają się o pieniądze i promocję, które pozwolą na rozwój małych przedsiębiorstw i dlatego m.in. próbują swych sił w rywalizacji. Pomorski Biznesplan to konkurs, zorganizowany przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Wejherowie dla młodych przedsiębiorców z całego regionu. Właśnie rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu. 

W Centrum Handlowym Kaszuby w odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród zwycięzcom tegorocznego Pomorskiego Biznesplanu. Laureatów, wyłonionych przez kapitułę konkursu spośród 31 autorów projektów, było kilkoro, a reprezentantów różnych miejscowości nagradzali przedstawiciele władz poszczególnych miast lub gmin.
Spośród uczestników konkursu z Wejherowa główną nagrodę w wysokości 10 tys. zł otrzymała Małgorzata Reszke, która klientom swojej firmy Choco-Cream oferuje fontanny czekoladowe. Wejherowianka otrzymała również nagrodę Marszałka Pomorskiego.

Tegoroczni laureaci konkursu Pomorski biznesplan oraz prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Wejherowie, Leszek Glaza. W środku Magdalena Reszke.
Tegoroczni laureaci konkursu Pomorski biznesplan oraz prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Wejherowie, Leszek Glaza. W środku Magdalena Reszke.

– Z fontannami czekoladowymi zetknęłam się za granicą. Pomyślałam wówczas, że może warto na nasz rynek wprowadzić taki produkt i taką usługę – mówi laureatka. – Wychodząc z założenia, że wszyscy lubią czekoladę, postanowiłam zrealizować ten pomysł. jak widać, było warto. Nagroda pomoże mi rozwinąć i uatrakcyjnić ofertę.
Drugą nagrodę w wysokości 4 tys. zł otrzymała Elżbieta Kurek, prowadząca pracownię rękodzieła artystycznego, a wyróżnienie przyznano Agnieszce Cieśli, właścicielce prywatnego ośrodka artystycznego.
Nagrody otrzymali również: Magdalena Wałęka z Rumi, która w konkursie przedstawiła biznesplan dla firmy „Coach for you”, Szymon Wierchanowski z gminy Wejherowo ( Multi Moto Punkt), Kinga Klawa z gminy Gniewino („Babski Look” – salon fryzjersko –doradczy) oraz Szymon Neńca z Chojnic (E- konsultant ślubny – program komputerowy).
Konkursowi patronuje Marszałek Pomorski Mieczysław Struk, który dodatkowo honoruje nagrodami wszystkich laureatów. W jego imieniu nagrody wręczał i gratulował młodym przedsiębiorcom Włodzimierz Szordykowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.