Kościoły na zdjęciach

Tylko do świąt można oglądać w ratuszu piękne zdjęcia kościołów i kaplic w Wejherowie, Rumi oraz Redzie. Wernisaż wystawy był połączony z promocją kalendarza, w którym znalazły się wybrane fotografie, wykonane w ramach warsztatów „Spotkania z fotografią. Architektura Sakralna Małego Trójmiasta Kaszubskiego”.

Kalendarz powstał ze zdjęć zgłoszonych do konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenia Twórców Sztuki i Rękodzieła Artystycznego „Kunszt” w Redzie, Stowarzyszenia Gmin „Małe Trójmiasto Kaszubskie” oraz trzy działy promocji urzędów miast Wejherowa, Redy i Rumi. Na konkurs zgłoszono 180 fotografii 18 autorów. Wybór 12 zdjęć do kalendarza był bardzo trudny.
Burmistrz Redy, Krzysztof Krzemiński, który obecnie przewodniczy MTK podkreślił, że udział mieszkańców w konkursie fotograficznym jest przejawem aktywności, która zmierza w dobrym kierunku.

– Zdjęcia oraz kalendarz są elementem promocji Małego Trójmiasta Kaszubskiego, a jednocześnie służą aktywizacji środowisk twórczych – powiedział K. Krzemiński. – Kościoły w obiektywie wyglądają interesująco, a zdjęcia pozwalają inaczej spojrzeć na znane nam budynki i wnętrza.
– Myślę, że udało się pokazać z pozoru znane obiekty, ale od całkiem innej strony, w nowej odsłonie – dodała Beata Zawal-Brzezińska, prezes Stowarzyszenia „Kunszt” w Redzie”. – To efekt długiej i żmudnej pracy w plenerze.

Magda Stankiewicz odebrała nagrodę za zdjęcia z rąk Beaty Zawal-Brzezińskiej i burmistrza Redy, Krzysztofa Krzemińskiego. W głębi Leszek Glaza.
Magda Stankiewicz odebrała nagrodę za zdjęcia z rąk Beaty Zawal-Brzezińskiej i burmistrza Redy, Krzysztofa Krzemińskiego. W głębi Leszek Glaza.

– Warsztaty, które odbywały się latem oraz ich efekty w postaci zdjęć to jedna z wielu form integracji mieszkańców małego Trójmiasta. Integracji i aktywności, które odbywają się na wielu płaszczyznach – stwierdził Leszek Glaza, przewodniczący Rady Miasta Wejherowa, jako były prezes MTK w poprzedniej kadencji był inicjatorem konkursu i wydania kalendarza.
Autorom wyróżnionych zdjęć wręczono kalendarze i nagrody książkowe o fotografii artystycznej. Środki finansowe na sfinalizowanie przedsięwzięcia pochodzą z działów promocji trzech urzędów miast stowarzyszonych.
AK.

Autorzy zdjęć
W kalendarzu MTK na 2012 rok znalazły się zdjęcia: Ewy Lisieckiej, Bożeny Olszewskiej, Maji Sahajdacznej, Magdy Stankiewicz, Anny Tarnowskiej, Marcina Fedoruka, Michała Kaczmarka, Katarzyny Kałuży, Witolda Kończaka, Krzysztofa Szkurłatowskiego, Piotra Tylskiego i Mirosława Wierzbickiego. Autorem opracowania graficznego kalendarza jest Witold Kończak.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.