Dwa wyróżnienia

Rekopol Organizacja Odzysku SA. zorganizowała i rozstrzygnęła ogólnopolski konkurs, dotyczący recyklingu odpadów. Statuetkę za udział w budowie systemu zbiórki odpadów i recyklingu w Polsce otrzymał Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie.

Dyrektor ZUK, Jarosław Pergoł (z lewej) odbiera w Warszawie statuetkę Rekopolu za udział w budowie systemu recyklingu odpadów
Dyrektor ZUK, Jarosław Pergoł (z lewej) odbiera w Warszawie statuetkę Rekopolu za udział w budowie systemu recyklingu odpadów

– Segregacją odpadów zajmujemy się w naszej placówce w Rybskiej Karczmie, gdzie pracownicy ZUK oddzielają szkło oraz butelki typu „pet”, a potem przekazują do ponownego odzyskania – mówi Jarosław Pergoł, dyrektor Zakłady Usług Komunalnych.
Wejherowski zakład został też wyróżniony zaszczytnym Tytułem „Firma Fair Play 2011”. Przyznała go specjalna kapituła z udziałem przedstawicieli Krajowej Izby Gospodarczej.
– Konkurs przebiegał w dwóch etapach, wojewódzkim i ogólnopolskim, a oceniano wyniki finansowe firmy, płatności wobec pracowników i partnerów – wyjaśnia dyrektor J. Pergoł. – Mówiąc prościej, chodzi o to, czy firma dba o swoich pracowników i zalega ze świadczeniami, czy jest w porządku wobec biznesowych partnerów. W tym celu musieliśmy się poddać badaniom zewnętrznej firmy, co jest stresujące, ale daje inne spojrzenie. Cieszę się że ZUK otrzymał bardzo dobrą ocenę.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.