Nowy kalendarz za stary sprzęt

Coroczna zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego sprzętu RTV-AGD, przeprowadzona przez Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie pod hasłem „Gratów się pozbędziesz – kalendarz zdobędziesz”, cieszyła się jak zwykle dużym zainteresowaniem mieszkańców nie tylko naszego miasta.

Stare telewizory, monitory, lodówki, kuchenki i inne domowe sprzęty przywozili mieszkańcy miasta i okolic, a także Redy i Pucka. Każdy mógł bezpłatnie pozbyć się zużytego i niepotrzebnego już w domu urządzenia, co na co dzień nie jest wcale takie proste.
– Zainteresowanie było bardzo duże, co nas oczywiście cieszy. Serdeczni dziękuję mieszkańcom za tak liczny udział w akcji – mówi Jarosław Pergoł, dyrektor ZUK. – Zebraliśmy 488 różnych urządzeń elektronicznych, które zostaną przekazane do utylizacji. Kto nie mógł przywieźć do nas starego telewizora lub np. lodówki, za drobną opłatą zlecał nam transport, a pracownicy ZUK przywoziliśmy sprzęt do naszej bazy.

Dodatkowym plusem z udziału w tej proekologicznej akcji były rozdawane przez ZUK upominki: kalendarze na 2012 rok oraz torby.
Każdy, kto oddał sprzęt i wypełnił kupon weźmie też udział w losowaniu głównej nagrody – cyfrowego aparatu fotograficznego. Losowanie zaplanowano 1 grudnia podczas mikołajkowej imprezy na rynku w Wejherowie.
ZUK zorganizował akcję we współpracy z Prezydentem Wejherowa oraz Komunalnym Związkiem Gmin „Dolina Redy i Chylonki”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.