„Sobieski” najlepszy

Młodzież z wejherowskiego I LO im. Jana III Sobieskiego (ZSP nr 1 przy ul. Bukowej) została zwycięzcą XII Powiatowej Olimpiady Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu.

Od lewej: drużyna I LO, czyli „Sobieskiego” oraz ZSP nr 2, czyli „Elektryka” na konkursie w I LO w Rumi
Od lewej: drużyna I LO, czyli „Sobieskiego” oraz ZSP nr 2, czyli „Elektryka” na konkursie w I LO w Rumi

Tradycyjnie późną jesienią, przed próbnymi maturami I Liceum Ogólnokształcące nr 1 (ZSP nr 1) w Rumi, zaprasza młodzież ze szkół średnich powiatu wejherowskiego do rywalizacji w wiedzy z historii, kultury, literatury, gospodarki, lokalnych tradycji, turystyki innych dziedzin życia naszego regionu. Dzięki temu kolejne pokolenia poszerzają wiadomości o Kaszubach i Pomorzu.
Trzyosobowa drużyna z „Sobieskiego” pod opieką Stefana Grubby, nauczyciela geografii i znawcy Kaszub, zajęła pierwsze miejsce i odebrała główne nagrody. Wejherowianie startowali w składzie: Monika Lidzbarska, Dorota Kotłowska i Damian Dampc. Ci sami uczniowie z LO I w Wejherowie wygrali zmagania w kategorii prezentacja multimedialna.
Drugą lokatę w konkursie zajął zespół II Liceum Ogólnokształcące w Rumi, którego opiekunką była Iwona Miłosz. Zespół startował w składzie: Natalia Bronk, Joanna Kiełczyńska i Tomasz Dranicki. Tomasz Dranicki może pochwalić się najlepszym wynikiem z testu oraz nagrodą indywidualną.
Organizator konkursu, czyli rumskie I LO im. Książąt Pomorskic, tym razem wywalczyło trzecią lokatę. Zespół w składzie: Paulina Budzisz, Mateusz Milewski i Jan Zych startował pod opieką Grażyny Górak.
Kolejne czwarte miejsce zajęłą drużyna „Elektryka” czyli ZSP nr 2 w Wejherowie, a piąte miejsce uzyskała ekipa „Hipolita” czyli ZSP nr 2 w Rumi.
Drużyny otrzymały nagrody rzeczowych i bony pieniężne.
Gościnnie przed publicznością oraz uczestnikami konkursu wystąpił Chór „Rumianie” z Rumi. Komisję konkursową tworzyli: Tomasz Fopke, Jerzy Hoppe i Leszek Winczewski.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.