Słuchacze „Medyka” w Centrum Kaszuby

W Wojewódzkim Zespole Szkół Policealnych w Wejherowie prowadzony jest nabór na atrakcyjne kierunki kształcenia w zawodzie asystenta osoby niepełnosprawnej oraz higienistki stomatologicznej. Informowano o tym podczas niedawnej prezentacji szkoły.

Wspomniana oferta to nowość w ofercie edukacyjnej „Medyka” na rok szkolny 2012. 
– Wznawiamy też naukę w takich zawodach jak technik masażysta, asystentka stomatologiczna, opiekun medyczny oraz opiekun w domu pomocy społecznej – mówi dyrektor WZSP, Danuta Wojtas. – Nauka w naszej szkole, jest dosłownie bezpłatna. Podstawowym warunkiem rekrutacji jest świadectwo ukończenia szkoły średniej, zaświadczenia lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania określonego zawodu oraz pozytywny wynik rozmowy klasyfikacyjnej.

Klienci Centrum Kaszuby mogli skorzystać z bezpłatnego masażu.
Klienci Centrum Kaszuby mogli skorzystać z bezpłatnego masażu.

W czasie multimedialnej prezentacji przygotowanej przez Beatę Świś, najzdolniejsi słuchacze „Medyka” zaprezentowali szczegółowe możliwości kształcenia m. in. w zawodzie terapeuty zajęciowego, wybrane techniki arteterapii i masażu oraz możliwości pracy zawodowej po uzyskaniu dyplomu w wybranym zawodzie. Zainteresowanych kandydatów słuchacze wejherowskiego medyka zapraszają na stronę internetową: www.medyk.tkchopin.pl lub do odwiedzenia szkoły przy ulicy Kalwaryjskiej 3 w Wejherowie.

Prace plastyczne wykonane w „Ognisku Kaszubskim” cieszyły się sporym zainteresowaniem.
Prace plastyczne wykonane w „Ognisku Kaszubskim” cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Podczas niedawnej prezentacji ofert edukacyjnych WZSP, swoją twórczość zaprezentowała zaprzyjaźniona placówka szkoleniowa – Środowiskowy Dom Samopomocy „Ognisko Kaszubskie” przy DPS w Wejherowie. Impreza odbyła się w Centrum „Kaszuby” w Wejherowie, dzięki gościnności prezesa Zarządu M. Nagórskiego.
(FS)

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.