Słupszczanie nas wypunktowali…

Piłkarze wejherowskiego Gryfa zakończyli porażka jesienną, przedłużoną rundę III ligi. 19 listopada na Wzgórzu Wolności naszych piłkarzy pokonała ekipa Gryfa Słupsk, dopingowana przez „gorącą” i zamkniętą w klatce, grupę słupskich kibiców.

Nasi zawodnicy myśleli już chyba o zasłużonej przerwie w rozgrywkach, bo od początku meczu przewagę mieli goście. Udowodnili ją już w 13 minucie pierwszej połowy, gdy zawodnik słupszczan pokonał strzałem głową, A Dudę. W pierwszej połowie nasz bramkarz jeszcze parę razy, musiał wykazać się skutecznymi interwencjami po strzałach słupszczan, a kilka razy naszej drużynie dopisało szczęście.
W drugiej połowie obraz gry nie uległ diametralnej zmianie bo wejherowianie nadal nie potrafili przeprowadzić groźnej akcji na bramkę słupszczan. Za to przyjezdnym jeszcze raz udało się pokonać bramkarza Gryfa Wejherowo, w 75 minucie meczu. z rzutu wolnego.
Była to jedyna porażka wejherowian na własnym boisku w tym sezonie. Przed piłkarzami teraz długa zimowa przerwa, bo aż do marca zawodnicy Gryfa nie pokarzą się na murawie przed własnymi kibicami.
Miejmy nadzieję, że będzie to też odpowiednio długi czas na zdjęcie banera z czarnym tłem i wulgarną treścią. Zwłaszcza, że działacze klubu niedawno zapewniali o kulturalnej i rodzinnej atmosferze na stadionie. Hasło, prezentowane na czarnym banerze z pewnością nie nadaje się dla dzieci. Dlatego nie pokażemy go na zdjęciu.
Skład Gryfa Wejherowo: Duda – Kochanek, Sobczyński, Kostuch, Oleszczuk, Felisiak, Wicki (Tatarczuk), Kotwica, Kołc, Krzemiński (Szudrowicz ), Toporkiewicz

W marcu zagrają z …Legią!
W losowaniu 1/4 Finału Pucharu Polski, które odbyło się 21 listopada w Warszawie, Gryf Wejherowo nie mógł trafić gorzej lub lepiej. Nasi zawodnicy zagrają z Legią Warszawa – triumfatorem ubiegłorocznych rozgrywek Pucharu Polski i aktualnym pretendentem do tytułu Mistrza Polski!
Cieszyć się czy obawiać? Wszystko zależy jak patrzy się na to losowanie. Jeżeli promocyjnie – to kapitalne wydarzenie dla wejherowskiego klubu i miasta, ale ze sportowego punktu widzenia, większe prawdopodobieństwo zwycięstwa Gryf miałby w pojedynku z Ruchem Zdzieszowice. Najważniejszy jest mecz i fakt, że Gryf Wejherowo dotarł tak wysoko. Nie wiadomo, jak się skończy mecz z warszawską Legią, w końcu nie takie potęgi piłkarskie poległy na Wzgórzu Wolności.
Pierwsze mecze zaplanowano na 13 i 14 marca 2012 roku, a Gryf zagra z Legią w Wejherowie. Natomiast rewanże odbędą się 20 i 21 marca. Nasza drużyna pojedzie wtedy do Warszawy.
Drugi reprezentant z Pomorza – Arka Gdynia, pierwszy wiosenny mecz pucharowy rozegra tuż przed rozgrywkami ligowymi z wicemistrzem Polski, Śląskiem Wrocław. W pozostałych meczach Lech Poznań zagra z Wisłą Kraków, a Ruch Zdzieszowice z Ruchem Chorzów.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.