Medal i stadion
Prezydent Wejherowa przyznał Wejherowskiemu Klubowi Sportowemu „Gryf” zaszczytny „Medal Róży”, podkreślając, że jest to wyróżnienie za ostatnie osiągnięcia, w dodatku w jubileuszowym roku 90-lecia klubu.
O tym i innych wyróżnieniach Krzysztof Hildebrandt poinformował dziennikarzy podczas konferencji prasowej 3 listopada br. Tego dnia wraz z przewodniczącym Rady Miasta i radnymi klubu „Wolę Wejherowo” prezydent czekał na działaczy klubu oraz piłkarzy.
– Oprócz „Medalu Róży”, dla każdego zawodnika, który uczestniczył w rozgrywkach Pucharu Polski została przyznana Nagroda Prezydenta Wejherowa – poinformował K. Hildebrandt. – Starając się stworzyć dobrą atmosferę pracy zawodnikom, trenerowi i zarządowi klubu, postanowiłem wycofać z sądu wszelkie sprawy związane ze stadionem Gryf. Klub nie musi się martwić o swoją przyszłość w tym zakresie. Wierzę, że stadion będzie dobrze zarządzany, będzie służył sportowcom wejherowskim. Kibicujemy zawodnikom i cieszymy się bardzo z ich sukcesów.
Wobec tego, że spotkanie z piłkarzami i działaczami klubu nie doszło do skutku, prezydent miasta zaprosił prezesa WKS „Gryf” na XI sesję Rady Miasta Wejherowa w dniu 8 listopada.
Prezydent poinformował Zarząd Klubu o decyzji o wycofaniu pozwu sądowego dotyczącego aktów prawnych, związanych z przekazaniem stadionu. Wyraził przy tym nadzieję, że obecny Zarząd będzie dalej modernizował stadion, który był i jest zaliczany do najważniejszych obiektów sportowej infrastruktury Wejherowa.
Prezes WKS, Rafał Szlas przybył na obrady Rady Miejskiej i odebrał z rąk prezydenta Krzysztofa Hildebrandta „Medal Róży”, a także dyplomy i gratulacje dla piłkarzy i trenera, w uznaniu za sportowy sukces. Podczas sesji podziękował za zaproszenie i wyróżnienie.
– Gryf bierze udział w tworzeniu historii miasta, a przez wyniki w Pucharze Polski promuje Wejherowo w całym kraju – powiedział R. Szlas.
Prezes Gryfa odniósł się też do sprawy stadionu na Wzgórzu Wolności, proponując podczas sesji, po raz pierwszy do trzech lat, przekazanie stadionu miastu. Przypomnijmy, że to właśnie sprawa powrotu stadionu „Gryfa” do miasta była powodem sporu sądowego trwającego od 2008 roku, który zakończył się wraz z wycofaniem z sądu pozwów przez prezydenta Wejherowa, o czym poinformował na wspomnianej konferencji prasowej.
AK.
Oświadczenie radnych „Wolę Wejherowo”
W ostatnich dniach obserwujemy nagonkę medialną na osobę zastępcy prezydenta Wejherowa Pana Bogdana Tokłowicza.
Niefortunna i zmanipulowana przez dziennikarza wypowiedź Prezydenta Tokłowicza na temat klubu sportowego „Gryf” stała się pretekstem do niesłychanego wprost ataku o charakterze czysto politycznym, m.in. ze strony radnych Platformy Obywatelskiej. Jej celem jest świadome zniszczenie, zdeptanie człowieka w imię lokalnej walki politycznej, co jest dla nas oburzające.
Według naszych informacji, w radiu zostały wyemitowane odpowiednio wybrane zdania z wypowiedzi Prezydenta Tokłowicza, wyrwane z kontekstu, przez co zupełnie zmieniono sens całej wypowiedzi. Część rozmowy była nagrywana z ukrycia, a wyemitowane zdania są poucinane. Mamy powody, aby sądzić, że miała tu miejsce manipulacja.
Intencje Prezydenta Bogdana Tokłowicza i sens całości wypowiedzi były zupełnie inne, niż przedstawione w komentarzu podczas audycji. Nie wiemy, czy to pogoń za sztuczną sensacją, czy też ma to podtekst polityczny? Fakt jest taki, że opozycja w Radzie Miasta próbuje to wykorzystać politycznie (…).
Z rozmów z Prezydentem Tokłowiczem wiemy, że jego opinia na temat sukcesów klubu jest zupełnie inna (…). Bogdan Tokłowicz pozytywnie wyrażał się na temat gry i samego klubu Gryf.
W świetle powyższego, biorąc pod uwagę, że Pan Prezydent Bogdan Tokłowicz bardzo dobrze od wielu lat wypełnia swoją funkcję i ma wiele sukcesów uważamy, że nie ma obecnie uzasadnienia dla jego dymisji.
Pan Bogdan Tokłowicz przeprosił za swoją niefortunną wypowiedź i sprawę uważamy za zamkniętą.
Oświadczenie to odczytał na sesji RM radny Paweł Formella.