Panny młode lubią loki

Koki, upięcia, loki, fale – fryzury ślubne mają różną formę, ale zawsze są efektowne i niecodzienne. Dzięki umiejętnościom fryzjerek i fryzjerów, a także bogactwie preparatów i akcesoriów, nawet z niezbyt gęstych i długich włosów można zrobić bujne i fantazyjne uczesanie. 

– Mija już tendencja do czesania koków i upinania wszystkich włosów do góry, która panowała w ostatnich latach – informuje Joanna Wodniczak, prowadząca salon fryzjersko-kosmetyczny „Asia” w Rumi. – Owszem, nadal niektóre panie decydują się na kok albo węzeł z włosów z tyłu głowy, ale częściej moje klientki wybierają na dzień ślubu luźne, naturalne loki. To najpopularniejsze obecnie uczesanie na ślub.
Jak się okazuje, modnym elementem są też warkocze, wplatane np. z jednej strony albo okalające głowę.

ZASKOCZYĆ I OLŚNIĆ GOŚCI
Skręcone włosy są zwykle upinane z jednej strony, tworząc asymetryczną fryzurę, udekorowaną ozdobnymi spinkami lub kwiatem.
– Bardzo często we włosach panny młodej upinamy świeże kwiaty, oczywiście podobne do tych we wiązance ślubnej – dodaje pani Joanna.
Asymetria i fantazja są mile widziane, bo dzięki nim ślubne uczesanie staje się ciekawsze. Chodzi bowiem o to, aby bardzo różniło się od codziennej fryzury. Panna młoda ma olśnić i zaskoczyć (oczywiście na plus) zarówno narzeczonego, jak i rodzinę oraz innych gości.

W ZGODZIE Z SUKIENKĄ
Jak mówi Joanna Wodniczak, zanim fryzjer uzgodni z klientką rodzaj fryzury, musi dowiedzieć się wszystkiego o jej ślubnym stroju.
– Bardzo ważne jest dla mnie, jak wygląda sukienka panny młodej – tłumaczy pani Asia. – Jeśli jest okazała i bardzo strojna, powinnyśmy dążyć do skromnej, minimalistycznej fryzury. Natomiast przy prostej, skromnej sukni możemy pozwolić sobie na efektowną fryzurę i większą głowę z elementami ozdobnymi.
Lepiej, jeśli dziewczyna przed ślubem zapuści trochę włosy. Jeśli będą przynajmniej sięgały ramion, fryzjer ma większe możliwości. Jest też możliwość doczepienia włosów, jeżeli panna młoda nagle zapragnie być długowłosa. To nie znaczy, że ślubna fryzurka nie może być piękna przy włosach krótkich. Dobre strzyżenie i ciekawe uczesanie uczynią ją efektowną. Urody doda stroik, welon lub kapelusz.

MUSI SIĘ TRZYMAĆ
Cokolwiek panna młoda ma na głowie, a najczęściej jest to welon, musi być upięty w salonie fryzjerskim podczas wykonania fryzury – mówi Joanna Wodniczak. – Chodzi nie tylko o efekt wizualny. Trzeba to zrobić tak, aby welon dobrze się układał – nie sterczał zbyt mocno, nie wisiał ani nie zasłaniał twarzy. Poza tym musi się dobrze trzymać, nie przekrzywiać się lub nie spaść w najmniej stosownej chwili. Dotyczy to również innych ozdób, choćby wspomnianych kwiatów.
Jeśli mowa o trwałości, dotyczy to samego uczesania. Fryzura ma wyglądać naturalnie, ale trzymać się w dobrej formie przez całą noc. Fryzjerki, m.in. pani Joanna, mają na to swoje sposoby, a lakier do włosów jest w tym przypadku najlepszym pomocnikiem.
W kolorystyce włosów, dominują ostatnio ciepłe brązy z czekoladowym odcieniem na czele, modne i lubiane są też włosy rude. Nieco mniej – niż kiedyś – jest włosów blond.

FRYZURA NA PRÓBĘ
Wiadomo, że wszystkie panny młode decydują się na próbne fryzury. oznacza to, ze na miesiąc lub dwa przed ślubem fryzjerka czesze włosy co najmniej na dwa sposoby, a panna młoda wybiera, prosi o poprawki i zmiany. Dzięki temu w dniu ślubu nie ma sporów, zaskoczenia lub płaczu niezadowolonej klientki.
Podobnie jest z makijażem – ten również wykonuje się wcześniej, na próbę.
– W ten wyjątkowy dzień makijaż może być mocniejszy, bardziej wyrazisty, ale trzeba uważać, żeby nie przesadzić – mówi Iwona Borkowska, kosmetyczna w salonie „Asia”. – Zbyt mocny makijaż nie jest odpowiedni na ślub.

MOCNE OCZY, DELIKATNE USTA
Tak jak w przypadku fryzury, z pewnością trzeba zadbać o to, aby był trwały i wytrzymał przez całe popołudnie, wieczór i noc. Ze względu na chwile wzruszenia i pojawiające się łzy, do makijażu stosuje się kosmetyki wodoodporne. Chodzi też o to, aby twarz była matowa i dobrze wyglądała na zdjęciach, których akurat tego dnia robi się mnóstwo. Baza, podkład, puder matujący i korektor – to wszystko pomaga w osiągnięciu efektu idealnie gładkiej cery, bez skaz, zaczerwień i plamek.
– Jeżeli oczy są mocno podkreślone, usta zaznaczamy delikatnie, zazwyczaj błyszczkiem – mówi Iwona Borkowska. – Taką zasadę stosuje się na ogół. Bywa jednak, że panna młoda woli wyeksponować usta, nadając im np. mocny czerwony kolor. Wówczas oczy malujemy delikatnie.

TYLKO STRZYŻENIE
Dodajmy, że na wykonanie ślubnej fryzury potrzeba od półtorej do dwóch godzin, a wykonaniu makijażu trwa około godzinę.
A co z panem młodym? On również odwiedza fryzjera, ale jak mówi Joanna Wodniczak, raczej nie daje się namówić na jakąś wymyślną fryzurę.
– Mężczyzna przychodzi kilka dni wcześniej na strzyżenie, a czasem korzysta też z manicure, dzięki czemu ma zadbane ładne dłonie i paznokcie – mówi właścicielka salonu.
AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.