Języki obce od małego

O Językowej Ciuchci, przejeżdżającej ulicą Św. Jana w Wejherowie, informowaliśmy w sierpniu tego roku. Dziś wiadomo, że ta edukacyjna kolorowa ciuchcia kursuje we wtorki i czwartki w godz. 17.00-17.45. Właśnie wtedy odbywają się językowe zajęcia dla trzy- i czteroletnich dzieci. W małej, bo kilkuosobowej grupie dzieci uczą się języka angielskiego.

– Naukę języków obcych warto rozpocząć jak najwcześniej – mówi Edyta Bigus, właścicielka szkoły „Językowa Ciuchcia”. – Dzieci przyswajają języki z niezwykłą łatwością, ponieważ ich umysł jest najbardziej chłonny. Nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze efekty, a piosenki, rymowanki i wierszyki, a także gry, plansze i inne pomoce wizualne sprawiają maluchom wiele radości.

NAUKA POPRZEZ RUCH I MUZYKĘ
Na zajęciach w „Językowej Ciuchci” dzieci poznają język angielski poprzez ruch, m.in. przy muzyce. Stosowana tam metoda TPR (Total Physical Response), czyli metoda reagowania całym ciałem opiera się na powiązaniu ruchu z treścią przekazywaną przez nauczyciela.
Ponieważ zajęcia językowe odbywają się w siedzibie przedszkola, warunki do nauki i zabawy są idealne, a w dodatku panuje tam przyjazna atmosfera. Dla sześciolatków takie zajęcia są tym bardziej wskazane, że w zerówkach w szkołach nie ma lekcji języka obcego, funkcjonujących zwykle w przedszkolach. Następuje więc roczna przerwa w edukacji językowej.

PRZED WYJAZDEM DO NIEMIEC
„Językowa Ciuchcia” ma także ofertę dla starszych uczniów, poznających język niemiecki. Dobrze jest znać język sąsiadów tym bardziej, że nasi zachodni sąsiedzi oferują możliwość dalszej nauki oraz pracy w Niemczech m.in. młodzieży z Polski. W szkole można skorzystać z przyspieszonego kursu j. niemieckiego dla osób, wyjeżdżających do Niemiec.
Propozycja „Językowej Ciuchci” dotyczy również przygotowania do egzaminów gimnazjalnych oraz do matury – na poziomie podstawowym i rozszerzonym, a także przygotowanie do tzw. certyfikatów czy naukę języka handlowego.

KURSY DLA FIRM
Szkoła proponuje także naukę niemieckiego również branżowego, dla firm, a dokładnie dla pracowników. Kurs może się odbywać na terenie zakładu pracy.
– Dodatkowo proponujemy naukę języka kaszubskiego, który w tym roku znalazł się w programie niektórych wejherowskich szkół podstawowych – dodaje Edyta Bigus.
„Językowa Ciuchcia” przy ul. Św. Jana 3/1 zaprasza dzieci na angielski wtorki mi czwartki w godz. 17.00-17.45. W ramach promocji pierwsze zajęcia gratis.
Język niemiecki oraz j. kaszubski – czas i forma zajęć do uzgodnienia.
Szczegółowe informacje znajdą się wkrótce na przygotowywanej obecnie stronie internetowej: www.jezykowaciuchcia.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.