Powiało Weną

Szósta edycja Wejherowskiego Konkursu Literackiego „Powiew Weny 2011” zorganizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa, przebiegała pod hasłem „To się mogło zdarzyć tylko w Wejherowie”. Niedawno ogłoszono wyniki i rozdano nagrody laureatom konkursu.

Prace 41 uczestników oceniała komisja w składzie: Danuta Balcerowicz, Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, Bartosz Aleksandrowski i Henryk Połchowski.
W grupie wiekowej do lat 19, w kategorii „Poezja”, pierwszą nagrodę przyznano Magdalenie Wołosiak z Wejherowa, drugą – Aleksandrze Mielewczyk z Bolszewa, a trzecią – Paulinie Zelewskiej z Wejherowa.
W tej grupie, w kategorii „Proza” wszystkie laureatki są spoza Wejherowa. Pierwszą nagrodę otrzymała Kornelia Selonke z Lęborka, a drugą Paulina Richert z Luzina. Trzecie miejsce zajęła Paulina Czajkowska ze wsi Gęś.

Od lewej dyrektor Danuta Balcerowicz, przewodniczący RM Leszek Glaza i laureaci w kategorii prozy: Lucyna Kurpiewska, Tadeusz Buraczewski i Mirosław Odyniecki.
Od lewej dyrektor Danuta Balcerowicz, przewodniczący RM Leszek Glaza i laureaci w kategorii prozy: Lucyna Kurpiewska, Tadeusz Buraczewski i Mirosław Odyniecki.

W grupie dorosłych w kategorii „Poezji” pierwszą nagrodę przyznano Marcinowi Kotłowskiemu z Wejherowa. Drugie miejsce zajęła Barbara Sędzicka z Wejherowa, a trzecie – Edyta Wysocka z Miastka. Nagrodę Specjalną za utwór w języku kaszubskim ufundowaną przez zastępcę prezesa Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego otrzymał Mateusz Meyer z Lewinka. Wyróżnienie przyznano Grzegorzowi Lewkowicz z Gdyni.
W kategorii „Prozy” największe uznanie jurorów zyskało opowiadani Lucyny Kurpiewskiej z Wejherowa. Drugą nagrodę otrzymał Tadeusz Buraczewski z Redy, a trzecią Mirosław Odyniecki z Wejherowa.
Nagrodę Specjalną Przewodniczącego Rady Miasta Wejherowa otrzymał Andrzej Podgórniak ze Skarszew, a Nagrodę Specjalną Dyrektora Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej – Wanda Ditrich z Wejherowa.
Wyróżnienia w kategorii prozy w grupie dorosłych otrzymali wejherowianie: Bogusława Zubrzycka i Tomasz Lipowski.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.