Kwiaty i znicze na mogiłach

Tradycyjnie przed dniem Wszystkich Świętych przedstawiciele władz miasta Wejherowa, dowództwa Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej oraz wejherowscy kombatanci złożyli kwiaty na mogiłach żołnierzy polskich i radzieckich.

 

Kwatery żołnierzy polskich na cmentarzu przy ul. 3 Maja w Wejherowie odwiedzili m.in. prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, zastępca prezydenta Bogdan Tokłowicz oraz prezes Rady Kombatantów Lucjan Bindek.
Po oddaniu hołdu polskich żołnierzom, na których grobach zapłonęły znicze, delegacja władz miasta i dowództwa udała się na cmentarz żołnierzy radzieckich, gdzie również złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.
Kwiaty i znicze znalazły się również na grobach w Lasach Piaśnickich. O pomordowanych tam mieszkańcach Wejherowa i Pomorza pamiętają tradycyjnie członkowie stowarzyszenia Rodzina Piaśnicka, a także opiekunowie poszczególnych mogił.
M.in. przedstawiciele Powiatowego Cechu Rzemiosł Różnych w Wejherowie pamiętali o grobie nr 12, którym się opiekują.
Przedstawiciele wejherowskiego Cechu z prezesem Brunonem Gajewskim na czele przed świętem Wszystkich Świętych pojechali także do Grudziądza, na grób wieloletniego kapelana wejherowskich rzemieślników oraz dziekana, ks. kanonika Bogusława Żurawskiego.
Tradycyjnie złożyli na jego grobie kwiaty i zapalili znicze.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.