Młodzież zna Miłosza

W Konkursie Recytatorskim, zorganizowanym w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie, recytowano wyłącznie wiersze Czesława Miłosza. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w Wejherowie, Rumi i Redy rywalizowało w konkursie „Ars Poetica”, zorganizowanym z okazji Roku Miłoszowskiego. 

Największym uznaniem jury cieszyła się Sławina Breza z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, laureatka I miejsca w konkursie za interpretację wiersza pt. „Przepraszam”.
Drugie miejsce zajął Łukasz Bojke z Liceum Salezjańskiego w Rumi, który recytował wiersz pt. „Do polityka”. Trzecią nagrodę otrzymała Paulina Lipińska, również uczennica SLO, za wiersz „Obłoki”.
Jury przyznało też wyróżnienia, które otrzymały: Aleksandra Kupczyńska z II Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie za wiersz pt. „Bieg” oraz Anna Samel z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie, za interpretację utworu „Piosenka o porcelanie”.
Uczestnicy konkursu zaprezentowali wysokie umiejętności w zakresie recytowania i interpretowania utworów poetyckich Czesława Miłosza, co podkreśliła na zakończenie konkursu dyrektor wejherowskiej biblioteki, Danuta Balcerowicz. Młodzież wykazała się również talentem aktorskim.
Specjalne słowa uznania należą się nauczycielkom, a dokładnie polonistkom, które pomogły młodym recytatorom w wyborze wierszy i w przygotowaniach do konkursu.
– Co roku nasze szkoły ponadgimnazjalne wyszukują, przygotowują i kształtują wielu uzdolnionych recytatorów – stwierdziła D. Balcerowicz.

Wystawa w ratuszu
Konkurs recytatorski „Ars poetica” był jedną z imprez, przygotowanych dla uczczenia 65-lecia biblioteki publicznej w Wejherowie.
Również z okazji jubileuszu, prezydent Wejherowa i dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie zapraszają na wystawę „Biblioteka wczoraj i dziś”. Ekspozycje przygotowały Iwona Block i Grażyna Wirkus, a wernisaż zaplanowano w wejherowskim ratuszu, 4 listopada o godz.14.00.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.