PIAF po polsku

Kto nie pamięta wspaniałych i niezapomnianych interpretacji „Niebo nad Paryżem”, „Milord”, „Padam, padam”, „Mon légionnaire”, „La vie en rose”. Takich pieśni nie można zapomnieć, bo też ich interpretatorka należy bezapelacyjnie do najwybitniejszych div światowej muzyki i wokalistyki. Edith Piaf a właściwie Édith Giovanna Gassion urodziła się w Paryżu w 1915 r., a zmarła w 1963 r. w Grasse (Prowansja). Kolejne pokolenia pamiętają i śpiewają jej pieśni. Podobnie będzie w Wejherowie.

W niedzielę, 20 listopada o godz. 19.00 w sali kameralnej WCK (aula Gimnazjum nr 1) rozpocznie się koncert pt. „Dorota Lulka śpiewa piosenki Edith Piaf”.

Polskie teksty do najsłynniejszych utworów francuskiej pieśniarki napisali czołowi polscy autorzy: Andrzej Ozga i Wojciech Młynarski. Występ łączy w sobie elementy koncertu i spektaklu. Dorota Lulka, aktorka Teatru Miejskiego w Gdyni, już od kilku sezonów zachwyca wielbicieli Edith Piaf.
W trakcie koncertu Dorota Lulka nie tylko interpretuje piosenki Piaf, ale także opowiada o jej niezwykłym życiu, trochę zawiłym ale jakże barwnym i ekscytującym.

Bilety w cenie 20 zł (w dniu koncertu 25 zł) w biurze WCK na Os. 1000-lecia 15, w godz. 8-16. Rezerwacje: 58 672 27 75.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.