Długa lista inwestycji w mieście

Tradycyjnie, co roku prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i jego współpracownicy spotykają się w okresie noworocznym z sympatykami Ruchu Społecznego „Wolę Wejherowo”, któremu przewodniczy K.Hildebrandt. Takie spotkanie odbyło się 20 stycznia w wypełnionej po brzegi sali „Atlantic”.

W noworocznym spotkaniu Ruchu Społecznego „Wolę Wejherowo” wzięło udział prawie 200 osób. Byli wśród nich mieszkańcy Wejherowa, samorządowcy, przedsiębiorcy, artyści, nauczyciele, przedstawiciele organizacji - słowem reprezentanci różnych środowisk funkcjonujących w naszym w mieście. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat realizowanych i planowanych w Wejherowie inwestycji.
W noworocznym spotkaniu Ruchu Społecznego „Wolę Wejherowo” wzięło udział prawie 200 osób. Byli wśród nich mieszkańcy Wejherowa, samorządowcy, przedsiębiorcy, artyści, nauczyciele, przedstawiciele organizacji – słowem reprezentanci różnych środowisk funkcjonujących w naszym w mieście. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat realizowanych i planowanych w Wejherowie inwestycji.

Obok radnych miejskich i najbliższych współpracowników, w spotkaniu uczestniczyli przede wszystkim mieszkańcy, lokalni działacze  i przedstawiciele wielu wejherowskich środowisk.  Wśród gości obecni byli również: poseł Jan Klawiter,  starosta powiatu wejherowskiego Gabriela Lisius i etatowy członek Zarządu Powiatu Jacek Thiel. Nie zabrakło przedstawicieli placówek oświatowych i instytucji, takich jak Ochotnicza Straż Pożarna czy Powiatowy Cech Rzemiosł, Małych i Średnich Przedsiębiorstw ZP.

Prezydent Krzysztof Hildebrandt podsumował miniony rok 2015, bardzo udany dla wejherowskiego samorządu. W ub. roku przeprowadzono w mieście szereg inwestycji. Na długiej liście dominowały inwestycje drogowe, takie jak np. budowa ulic Chmielewskiego, Lelewela wraz z rondem i Odrębnej (wspólnie z powiatem), utwardzenie wielu dróg płytami drogowymi, budowa dużego parkingu obok cmentarza przy ul. ks. E. Roszczynialskiego,  a także budowa Węzła Działki, czyli drogi łączącej ul. Sucharskiego z drogą krajową nr 6 wraz z rondem i wiele innych zadań.

Starosta Gabriela Lisius i prezydent Krzysztof Hildebrandt podkreślali dobrą współpracę, z pożytkiem dla miasta i mieszkańców Wejherowa.
Starosta Gabriela Lisius i prezydent Krzysztof Hildebrandt podkreślali dobrą współpracę, z pożytkiem dla miasta i mieszkańców Wejherowa.

 

Prezydent poinformował o inwestycjach zaplanowanych na 2016 rok, wśród których znajduje się budowa ulic w Śmiechowie (elementy Węzła Zryw) czy ulicy Krofeya na Os. Sucharskiego.  K. Hildebrandt mówił również o kontynuacji rewitalizacji parku oraz o drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wiele zadań jest ponadto w fazie projektowania, np. zagospodarowanie terenu po  starym basenie przy ul. Kalwaryjskiej.  
Starosta Gabriela Lisius podkreśliła dobrą współpracę samorządu miejskiego i powiatowego, której efektem  są konkretne działania, w tym inwestycje.

Od lewej: ulica Lelewela, parking na ul. ks. Roszczynialskiego i ul. Chmielewskiego. O wykonanych i planowanych inwestycjach szerzej napiszemy w następnym „Pulsie”.
Od lewej: ulica Lelewela, parking na ul. ks. Roszczynialskiego i ul. Chmielewskiego. O wykonanych i planowanych inwestycjach szerzej napiszemy w następnym „Pulsie”.

Sądząc po 2015 roku, mieszkańcy Wejherowa mogą być spokojni – władze miasta zrealizują plany i projekty, zaplanowane na ten rok, nie zaniedbując żadnej okazji do pozyskania dodatkowych środków na potrzebne inwestycje.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.