Ekologiczne i roztańczone

Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie, jak co roku organizuje zajęcia zimowe dla dzieci. Ferie w bibliotece będą trwały od 16 do 26 lutego 2016 r. W tym roku przewodnie hasło zajęć w bibliotece to „Ekologia w tanecznych rytmach”.

Zajęcia utworzone zostały dla dwóch grup wiekowych:
Zajęcia plastyczne i czytelnicze (wt.-pt. godz. 10.00-12.00) dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Będą to zajęcia manualne, dzięki którym dzieci poznają różne techniki plastyczne, formy recyklingu, kreatywnego wykorzystania tworzyw wtórnych. Zajęcia oparte na bajkach teatrzyku Kamishibai, które mają uwrażliwić dzieci na problemy związane z edukacją globalną. Podczas zajęć nie zabraknie urozmaiconych zabaw integracyjnych.
Zajęcia taneczno-teatralne (wt.-pt. godz. 12.00-13.30) dla dzieci wieku od 10 do 13 lat. Zajęcia ruchowe z wykorzystaniem technik teatralnych. Dzieci będą miały możliwość zapoznania się tańcem klasycznym, latynoamerykańskim oraz elementami tańca współczesnego.
Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Na zajęcia mogą zapisywać się aktywni czytelnicy biblioteki, wyłącznie osobiście  w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży.
Ponadto dzieci, które nie będą uczestniczyły w zorganizowanych zajęciach ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, mogą swobodnie korzystać z innych propozycji spędzania wolnego czasu w bibliotece: kącik zabaw, kącik multimedialny, kącik gier.
Odbędą się również wydarzenia o charakterze otwartym: spektakle teatralne w wykonaniu Teatru Duet z Krakowa:
15 lutego o godz. 10.30 „Wojtek Strażak”
19 lutego o godz. 10.30 „Rozbójnik Rumcajs”.
oraz zabawa na zakończenie ferii ze Stefciem Sprężynką z Teatru Gargulec z Gdańska. Tę imprezę zaplanowano 25 lutego, w godz. 10.30-12.00.
Magdalena Białczak

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.