Kolejna EkoPaka dotarła do Wejherowa

Do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie dotarła niedawno kolejna porcja gier i zabaw oraz materiałów plastycznych, które posłużą do realizacji zajęć edukacyjnych. Wszystko za sprawą projektu „EkoPaka – zamykamy obieg surowców” organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań. Wejherowska książnica jest jedną z 50 w kraju, które zakwalifikowały się do udziału w nim.

To pierwszy tak duży program edukacji ekologicznej realizowany przez biblioteki z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym. Do biblioteki będą kolejno docierać pakiety edukacyjno-zabawowe, poświęcone poszczególnym surowcom. Z ich pomocą bibliotekarze przeprowadzają cykl zajęć, który ma uświadomić dzieciom, że opakowania i zużyte elementy to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego.
Pierwsza „paka” zawierała materiały do przeprowadzenia zajęć dotyczących drewna. Odbyły się 4 spotkania z ich wykorzystaniem, w których udział wzięło łącznie 76 dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Kolejny pakiet edukacyjny dotyczy tworzyw sztucznych.
– Materiały plastyczne są bardzo kolorowe, a liczne gry i wykonane z tworzywa zabawki będą z pewnością niezwykłą atrakcją dla dzieci, uczestniczących w warsztatach. Warto dodać, że w pakiecie otrzymaliśmy także książkę „Pod wodą, pod ziemią” Oli i Daniela Mizielińskich, która w Chinach została ogłoszona Książką Roku 2015. Z pomocą zawartych w niej pięknych ilustracji, wyjaśnimy dzieciom jak wydobywana jest ropa naftowa – mówi Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, która prowadzi ekologiczne zajęcia dla najmłodszych.
Chętne do udziału w warsztatach grupy zorganizowane uzyskają szczegółowe informacje pod numerem telefonu 58 677 65 72.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.