Euforia na Wzgórzu Wolności

We wtorek Gryf Orlex Wejherowo zmierzył się na Wzgórzu Wolności w 1/8 Pucharu Polski z „historią” polskiej piłki nożnej, Górnikiem Zabrze. Nasi zawodnicy nie przestraszyli się mistrza i pokonali go 1:0 (0:0). 

Zwycięską bramkę zdobył Mateusz Toporkiewicz tuż po rozpoczęciu drugiej połowy meczu. Wykorzystał podanie G. Gicewicza i z około 20 metrów pokonał bramkarza Zabrzan, B. Pescovica. Euforia na Wzgórzu Wolności była niesamowita, ale emocje trwały do ostatniego gwizdka arbitra.
Mecz udowodnił, że w Gryfie udało się zebrać grupę dobrych zawodników, w których drzemią rezerwy sił, emocji, waleczności i umiejętności. Zawodnicy Grzegorza Nicińskiego od pierwszych minut atakowali bramkę zabrzan.
Po utracie gola zawodnicy Górnika ruszyli żwawiej do ataków, ale wejherowianie radzili sobie lepiej na przedpolu bramkowym i w konstruowaniu kontrataków. Chwilami aż trudno było uwierzyć, że drużyna z najwyższej klasy gra z zespołem trzeciej ligi. W końcówce meczu wejherowianie wręcz „siedzieli” na połowie Górnika, ale wynik nie uległ już zmianie. 
Gryf: Ferra – Kostuch, Kochanek, Felisiak, Politowski, Kołc, Szymański, Gicewicz, Krzemiński, Wicki (Szudrowicz), Toporkiewicz (Tatarczuk).

III Liga Bałtycka
Po takim zwycięstwie przydałoby się więcej odpoczynku, jednak już w niedzielę 23 października o godzinie 12.00 wejherowianie zmierzą się w rozgrywkach ligowych z Gryfem Tczew.
Przypomnijmy, że zawodnicy Gryfa Wejherowo w sobotę pokonali na wyjeździe beniaminka rozgrywek, Drawę Drawsko Pomorskie 2:0. Nietrudno było zauważyć różnicę pomiędzy drużynami. Bramki dla Gryfa strzelili: K. Wicki i R. Szudrowicz.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.