Kolejny element Węzła Zryw

Samorząd Wejherowa uzyska trzymilionowe dofinansowanie z budżetu państwa na budowę ulicy Patoka, na odcinku od Stefczyka do Gryfa Pomorskiego z tzw. schetynówek. Projekt tej inwestycji znalazł się w czołówce listy rankingowej województwa pomorskiego – uplasował się na czwartym miejscu na 63 wnioski zakwalifikowane do „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

Utwardzona płytami ulica Patoka doczeka się nowej nawierzchni, co m.in.   ułatwi mieszkańcom dojazd z drogi nr 6 do pobliskich osiedli.
Utwardzona płytami ulica Patoka doczeka się nowej nawierzchni, co m.in. ułatwi mieszkańcom dojazd z drogi nr 6 do pobliskich osiedli.

Pieniądze przeznaczone będą na rozbudowę drogi (ul. Patoka) w ramach budowy bezkolizyjnego powiązania drogowego, łączącego północną i południową część Wejherowa wraz z drogą nr 6 i obiektami mostowymi.
– Wstępny koszt inwestycji wyniesie ponad 10 mln zł, a dofinansowanie rządowe wynosi 3 mln zł – wyjaśnia Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Powstanie 642 metrów bieżących drogi wraz z rondami, chodnikiem, ścieżką rowerową, zatoką autobusową i kanalizacją deszczową. Oświetlenie sfinansowanie zostanie ze środków miasta.
Przygotowywane postępowanie przetargowe na tę część robót, będzie rozszerzone jeszcze o pierwszy drogowy etap budowy Węzła „Zryw”, czyli budowę całego układu drogowego po północnej stronie Śmiechowa, ale bez tunelu pod drogą krajową nr 6.
Rozpoczęcie inwestycji zaplanowano już wkrótce, bo na początku bieżącego roku, natomiast zakończenie dofinansowywanej części tej inwestycji przewidziane jest do 30 listopada 2016 r.
W pierwszej połowie 2018 r. mają się zakończyć pozostałe etapy inwestycji Węzła „Zryw”. Przypomnijmy, ze budowa całego układu drogowego w ramach Węzła Zryw rozpoczęła się w minionym roku budową kanalizacji sanitarnej w ul. Gryfa Pomorskiego, także dofinansowaną ze środków zewnętrznych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.