Ostatni projekt zrealizowany

43 nowe miejsca parkingowe na odcinku ok. 500 metrów na Osiedlu Fenikowskiego w Wejherowie to finał ostatniego już zrealizowanego projektu Budżetu Obywatelskiego 2015 r. Inwestycję odebrano oficjalnie w przedostatnim dniu minionego roku.

Powyżęj:  nowe miejsca postojowe wzdłuż ulicy - w sumie jest ich ponad 40.  Na zdjęciu obok radny Mariusz Łupina, mieszkaniec Osiedla Fenikowskiego i autor projektu do Budżetu Obywatelskiego
Powyżęj: nowe miejsca postojowe wzdłuż ulicy – w sumie jest ich ponad 40. Na zdjęciu obok radny Mariusz Łupina, mieszkaniec Osiedla Fenikowskiego i autor projektu do Budżetu Obywatelskiego

Miejsca postojowe położone są przy głównej ulicy, ciągnącej się wzdłuż całego osiedla, a na jej końcu wykonano jezdnię manewrową o powierzchni 225 metrów kw. To zadanie oraz umocnienie skarpy w pobliżu rzeki i wyrównanie terenu wykonała firma Eurostepart Jerzy Zieleniewski. Inwestycja kosztowała ok. 253 tys. zł brutto.

Podczas odbioru inwestycji w mroźny słoneczny dzień, na pytania dziennikarzy odpowiadali: prezydent Krzysztof Hildebrandt, zastępca prezydenta Beata Rutkiewicz i radny Mariusz Łupina, autor projektu Budżeto Obywatelskiego, który poparło 581 osób. Nic dziwnego, skoro problemem tego osiedla (podobnie jak innych) jest zbyt mała liczba parkingów.
– Budżet Obywatelski pokazuje, że mieszkańcy mogą zrealizować to, czego najbardziej potrzebują w swoim najbliższym otoczeniu – powiedział prezydent Wejherowa, K. Hildebrandt.

– Ktoś może powiedzieć, że to wciąż za mało, ale na obecne możliwości budżetowe i terenowe, to i tak sporo. Wszystkie dodatkowe miejsca parkingowe na osiedlu, są bardo przydatne – stwierdził radny miejski Mariusz Łupina.

AK.

W 2015 roku przyjęto do realizacji 7 zgłoszonych przez mieszkańców projektów. Dwa dotyczyły dokumentacji technicznej: boiska przy ul. Sikorskiego oraz  terenu sportowo-rekreacyjnego za „Blizą”.
Spośród pozostałych 5 projektów, dwa dotyczyły rekreacji (boisko na ul. Sucharskiego i wiata przy ul. Konopnickiej), a dwie związane były z ulicami (chodnik z jezdnią na os. Staszica i parking przy ul. Fenikowskiego). Zrealizowano też tzw. projekt miękki – „Zielona Szkoła” przy ogrodach na ul. Nanickiej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.