Orszak Trzech Króli w Święto Objawienia

6 stycznia, w Święto Objawienia Pańskiego w Wejherowie odbył się tradycyjny Orszak Trzech Króli.  Mimo siarczystego mrozu, uroczystość zgromadziła wielu mieszkańców miasta, w tym liczne rodziny.

 

Wspólne kolędowanie, połączone z barwnym religijnym widowiskiem przygotowało Stowarzyszenie Misterników Kaszubskich pod kierunkiem Wojciecha Rybakowskiego. W uroczystości wziął udział biskup pomocniczy Zbigniew Zieliński oraz inni kapłani z ks. Danielem Nowakiem i ks. Tadeuszem Reszką. Obecna była starosta Gabriela Lisius oraz radni miasta i powiatu.
Przy pałacu wszyscy obejrzeli krótką inscenizację, a potem ruszyli na rynek w barwnym pochodzie, na czele którego podążali Trzej Królowie. W orszaku nie brakowało aniołów i małych aniołków. Był  także książe Mieszko I, Dobrawa oraz biskup Wojciech, którzy tak jak królowie złożyli pokłon Jezusowi i Świętej Rodzinie. Historyczne postaci to element obchodzonego w tym roku jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski.
Uroczystość objęli patronatem: Metropolita Gdański, arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i starosta wejherowski Gabriela Lisius

Więcej zdjęć na: facebook.com/PulsWejherowa

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.