Strażnicy na cmentarzach

Od 24 października do 6 listopada w obrębie wejherowskich cmentarzy pracuje więcej patroli Straży Miejskiej. Funkcjonariusze dbać będą o ogólnie pojęty porządek w obrębie dojść i dróg dojazdowych do cmentarzy. Patrolować będą również same cmentarze, także w nocy. 

Wzmożone działania prewencyjne mają zapobiec drobnym kradzieżom kwiatów, zniczy, włamaniom do samochodów i innym działaniom patologicznym.
Straż Miejska apeluje, aby osoby robiące porządki na grobach swoich bliskich, torby i torebki trzymali w zasięgu wzroku. W samochodach nie powinno się pozostawiać na widocznym miejscu drogocennych przedmiotów tj. aparaty fotograficzne, kamery, cenne ubrania itp.
Straż Miejska radzi nie pozostawiać na grobach niezapalonych zniczy. To kusi złodzieja, a znicze mogą być wprowadzone ponownie do obrotu detalicznego. Straż Miejska radzi też znakować np. farbą w aerozolu kwiaty i ozdobne krzewy.
W dzień Wszystkich Świętych strażnicy będą pełnić służebną rolę wobec osób odwiedzających groby. Będą służyć informacją i poradą Nie oznacza to, że oporni bałaganiarze i kierowcy mogą czuć się bezkarni. Jeśli sytuacja tego będzie wymagała, funkcjonariusze sięgną do kieszeni po bloczek mandatów karnych.
(ZH)

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.