Wyróżnienie dla Szlaku Kaszubskich Nut

Szlak Nut Kaszubskich w Wejherowie został wyróżniony w konkursie na „Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Pomorskiego”, w którym wzięło udział 39 przedsięwzięć z województwa pomorskiego.
Wejherowski projekt otrzymał wyróżnienie za indywidualne podejście do interwencji w przestrzeń publiczną miasta oraz niekonwencjonalne nawiązanie do kultury i tradycji kaszubskiej.
W uzasadnieniu napisano m.in. że kilkustopniowa, staranna aranżacja przestrzeni (…) stanowi dobry początek dla wykształcenia w mieście tematycznego ciągu pieszego, który dzięki zlokalizowanym na jego trasie „nutom kaszubskim” zorganizuje przestrzennie najważniejsze zabytki historycznej i etnograficznej miasta.  
– Cieszę się, że inwestycja została doceniona przez urbanistów i architektów – mówi prezydent Wejherowa, Krzysztof Hildebrandt. – Tego rodzaju konkursy pozwalają nam samorządom na świadome kształtowanie przestrzeni, w której żyjemy. Zapraszam wszystkich do spacerów Szlakiem Kaszubskich Nut, aby ciekawie spędzić czas i lepiej poznać Wejherowo.
Szlak, prowadzący przez centrum miasta i Kalwarię do parku,  składa się z 14 elementów tradycyjnej pieśni-wyliczanki, zwanej Kaszubskimi Nutami.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.