Nowe schody i posadzka

W tunelu pod drogą krajową nr 6 codziennie uwija się kilku pracowników. Ekipy budowlane pojawiły się tu we wrześniu br., aby na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku przeprowadzić remont tego zniszczonego obiektu. Zakończenie planuje się za ok. dwa tygodnie.

Tunel, łączący ul. Dworcową i sam dworzec z ul. Broniewskiego po drugiej stronie torów kolejowych, powstał blisko 30 lat temu. Nie był remontowany od ok. 20 lat, co odczuwali liczni użytkownicy przejścia podziemnego. Mieszkańcy skarżyli się na niedogodności i zagrożenia bezpieczeństwa, związane z połamanymi płytkami, wyrwami, śliskimi schodami, zbyt wąskimi podjazdami dla wózków.
Nowe schody zostaną wykonane z materiałów, które zapobiegają ślizganiu się nawet zimą. Bezpieczeństwo ma zapewnić granit o fakturze palonej oraz odnowiona posadzka w przejściu. Przy chodach zostaną wykonane nowe, szersze i wygodniejsze podjazdy dla osób poruszających się na wózkach lub dla wózków dziecięcych.
Mimo zmiennej pogody, prace trwają cały czas. Skończą się na początku listopada br., na co już z niecierpliwością czekają mieszkańcy tej części miasta.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.