Segregacja to rzecz prosta

Wczoraj, 16 grudnia w ratuszu w Wejherowie podsumowano Konkurs Ekologiczny  pt.  „Czy to jesień, czy to wiosna – segregacja to rzecz prosta”, którego organizatorem jest Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie Sp. z o.o.  Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, zwolnienie z opłat za dzierżawę pojemników, gadżety, stojaki do segregacji i świąteczne choinki.

Prezydent Krzysztof Hildebrandt oraz prezes ZUK Roman Czerwiński wręczali dyplomy i upominki wielu nagrodzonym uczestnikom Konkursu Ekologicznego. Wśród wyróżnionych mieszkańców znalazł się b. poseł Jerzy Budnik. Więcej zdjęć na facebook.com/PulsWejherowa
Prezydent Krzysztof Hildebrandt oraz prezes ZUK Roman Czerwiński wręczali dyplomy i upominki wielu nagrodzonym uczestnikom Konkursu Ekologicznego. Wśród wyróżnionych mieszkańców znalazł się b. poseł Jerzy Budnik. Więcej zdjęć na facebook.com/PulsWejherowa

Konkurs, przeprowadzony jesienią 2015 roku był skierowany był do mieszkańców Wejherowa, którzy biorą aktywny udział w segregacji odpadów.  Do konkursu zgłoszono 99 punktów składowania odpadów komunalnych w budynkach wielorodzinnych i jednorodzinnych – w sumie 5073 gospodarstw domowych.
– Pragniemy wszystkim uczestnikom podziękować za udział w konkursie, za chęć i motywację do segregacji odpadów. W szczególności dziękuję członkom Wejherowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej za największe zaangażowanie – powiedział Roman Czerwiński, prezes ZUK Spółka z o.o. – To druga edycja konkursu w nowej formule, ale jak będą następne.

– Cieszę się, bo wszyscy czujemy, że ZUK to nasz zakład, przyjazny mieszkańcom – dodał prezydent Krzysztof Hildebrandt. – Przede wszystkim jednak cieszę się, że w Wejherowie udaje nam się segregować odpady, a tym samym dbać o środowisko. To wymaga wysiłku i zaangażowania mieszkańców, za co z całego serca dziękuję Państwu.
Nagrodami w konkursie dla Wejherowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej są roczne, ośmiomiesięczne lub czteromiesięczne zwolnienia z opłat dzierżawy oraz gadżety dla mieszkańców.

Zwycięzcy konkursu w kategorii gospodarstw indywidualnych otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, takie jak bezprzewodowa stacja pogodowa oraz kompostowniki, stojaki do segregacji odpadów, choinki świąteczne i gadżety. Pozostali nagrodzeni uczestnicy konkursu otrzymali choinki świąteczne oraz stojaki do segregacji odpadów.
Anna Kuczmarska

Laureaci konkursu w kategorii budownictwo wielorodzinne:
I miejsce: Blok przy ul. Gen. Hallera 1
II miejsce: Blok przy ul. Gen. Hallera 13 i 13A
III miejsce:  Blok przy ul. Rzeźnickiej 5
Wszystkie nagrodzone bloki należą do Wejherowskiej
Spółdzielni Mieszkaniowej
W kategorii indywidualne gospodarstwa domowe:
I miejsce: Iwona Drgas
II miejsce: Zofia Dunajska
III miejsce: Jerzy Wołoszyk

 

Nagrody ufundowali: prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, prezes Zakładu Usług Komunalnych  w Wejherowie sp. z o.o. Roman Czerwiński, przewodniczący Zarządu Komunalnego Związku Gmin Dolina Redy i Chylonki Tadeusz Wiśniewski oraz EKO- AWAL Jolanta i Kazimierz Ferenc.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.